امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۲:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147493
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۷
تعداد بازدید: 170
حسین رویوران کارشناس مسائل خاورمیانه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ با اشاره به تحولات اخیر یمن اظهار ...

حسین رویوران کارشناس مسائل خاورمیانه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ با اشاره به تحولات اخیر یمن اظهار داشت: کشور یمن بزرگترین تجمع جمعیتی را در شبه جزیره عرب دارد و همواره کشورهای شورای همکاری خلیج فارس از جمعیت یمن نگران بوده‌اند لذا سعی دارند که همواره در فرایند تصمیم‌گیری این کشور تأثیرگذار باشند تا از خطرات این جمعیت فقیر و متمرکز ایمن باشند.

رویوران افزود: اینکه شورای همکاری خلیج فارس تحت فصل هفتم پیشنهاد دخالت در یمن را داده مصداق دخالت در یک کشور مستقل است که البته شورای امنیت نیز به نظر آنها وقعی ننهاد و این نشان می دهد که پیشنهاد این شورا در عرصه بین‌الملل قابل پذیرش نیست.

این کارشناس مسائل خاورمیانه با بیان اینکه کشورهای شورای همکاری خلیج فارس به دخالت در امور یمن عادت کرده‌‌اند و حاکمان این کشور در سی سال گذشته استقلال این کشور را به باد داده‌اند، تصریح کرد: عربستان سعودی هزاران نفر حقوق‌بگیر در فرایند تصمیم‌گیری یمن دارد و آنها تصور می‌کنند با ایجاد موج دوم بیداری اسلامی در یمن منافع‌شان به خطر می افتد لذا در این قضیه ورود کردند.

وی در خصوص برخوردهای متناقض و دوگانه شورای همکاری خلیج فارس در خصوص کشورهای عربی یادآور شد: آنها در حالی قیام مردم یمن را تهدیدی علیه صلح و امنیت جهان می‌‌دانند که سرکوب و کشتار مردم این کشور را تهدید نمی‌دانستند و این نشان می‌دهد که چقدر رفتار زننده و دوگانه‌ای دارند.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها