امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۰:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147495
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۷
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; نمایندگان ملت امروز در نشست علنی صحن مجلس شورای اسلامی، بند ز تبصره 9 ماده واحده لایحه ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; نمایندگان ملت امروز در نشست علنی صحن مجلس شورای اسلامی، بند ز تبصره 9 ماده واحده لایحه بودجه 94 توسط نمانیدگان تصویب شد، بر این اساس وزارت نیرو موظف است علاوه بر دریافت بهای برق به ازای هر کیلو وات ساعت برق فروخته شده مبلغ 30 ریال به عنوان عوارض برق در قبوض مروبطه درج و از مشترکان برق از جمله باغ شهرها و خانه باغ‌های اطراف روستاها و شهرها به استثنای مشترکان خانگی روستایی و چاه های کشاورزی دریافت نماید .

وجوه حاصله به حساب خاصی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز می‌شود. پیش از این هادی قوامی عضو کمیسیون برنامه و بودجه خواستار حذف این بند شده بود و گفت مردم به ما می‌گویند که از سال 98 یارانه نقدی تغییر نکرده و به سال 89 هزینه ها بیش از 150 هزار تومان شده است و این مخالف با حمایت از طبقات ضعیف بوده و وظیفه مجلس حمایت از مردم است اکنون همه این افزایش‌ها از جمله آب و برق و گاز به چشم مجلس دیده می شود و در رسانه‌ها می‌گویند، مجلس فلان خدمت را گران کرد.

در ادامه صالح نماینده دولت ضمن مخالفت با حذف این بند مطرح کرد، محروم تر از جنوب استان کرمان در کشور وجود ندارد و از محل همین عوارض 90 روستا در این منطقه برق‌رسانی شده است، گفته شده که از روستاها و چاه‌های کشاورزی پولی گرفته نشود و در حقیقت از شهرها این هزینه دریافت می‌شود، پس از آن مفتح سخنگوی کمیسیون تلفیق با تاکید بر  این که این مبالغ را مجلس و کمیسیون تلفیق اضافه نکرده و آنچه در رسانه‌ها بازتاب دارد و گفته می‌شود، مجلس افزایش داده است، درست نیست عیناً متن لایحه دولت بوده در حالی که رسانه ها تبلیغ می‌کنند مجلس آن را گران کرده است.

در حقیقت این عوارض برای توسعه شبکه برق در روستاها استفاده می‌شود.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها