امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۵:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147517
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۲۶
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مصطفی محمد نجار وزیر کشور دولت دهم در حاشیه کنگره ملی اقتصاد مقاومتی در گفت‌وگویی ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مصطفی محمد نجار وزیر کشور دولت دهم در حاشیه کنگره ملی اقتصاد مقاومتی در گفت‌وگویی با اشاره به لزوم استفاده حداکثری از منابع موجود برای تحقق سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی توسط رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: در مرحله اول باید از ظرفیت‌های موجود کمال بهره برده شود و در مرحله بعدی باید ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها را شناسایی و توسعه دهیم.

وی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی به این معنی نیست که از ظرفیت‌های بیرونی استفاده نکنیم بلکه باید متکی به قابلیت‌ها و ظرفیت‌های درونی برای مقابله با تنش‌های احتمالی استحکام یابیم.

وزیر سابق کشور با بیان اینکه اقتصاد ما به صورت سنتی بر پایه درآمدهای حاصل از نفت خام پایه‌گذاری شده است، گفت: ما در گذشته آثار منفی وابستگی به نفت را دیده‌ایم اما امروز حرکت‌های بسیار خوبی در این زمینه آغاز شده است که البته کافی نیست.

نجار افزود: براساس رهنمودهای مقام معظم رهبری ما باید به طور قطع قابلیـت‌های دیگر کشورمان را به روی صحنه بیاوریم در سال‌های اخیر پس از انقلاب در بعد نیروی انسانی و ظرفیت‌‌های انسانی رشد بسیار خوبی داشتیم و قابلیت‌هایی را از لحاظ آب و هوایی، معادن، ظرفیت‌های نرم‌افزاری، کارآفرینی و خلاقیت ارتباط منطقه‌ای با کشورهای همسایه می‌توانیم داشته باشیم.

وی همچنین با اشاره به قابلیت‌ها و ظرفیت‌های فراوان در بخش کشاورزی گفت: با توجه به کمبود آب باید کشت‌مان را تغییر دهیم، این موارد مسائلی است که در بسته سیاستی به روش اجرایی باید مورد توجه قرار بگیرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها