امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۶:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147520
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۲۶
تعداد بازدید: 144
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن، که خواست نامش فاش نشود، در گفت‌و‌

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن، که خواست نامش فاش نشود، در گفت‌و‌ گو با پایگاه خبری «المساء پرس» یمن، در واکنش به رزمایش احتمالی مصر و عربستان در آب‌ها دریای سرخ و آبراه باب‌المندب با ابراز تعجب از خبرهایی که حاکی از نگرانی مصر در مورد امنیت کانال سوئز به علت اتفاقات یمن بیان شده است، گفت: نگرانی مصر غیر قابل توجیه است، چرا که انصارالله به منافع تمامی کشورها از جمله مصر پایبند است.

وی ادامه داد: مصر و یمن در طول تاریخ در یک جبهه بوده‌اند و هماهنگی‌های بین دو کشور در باب‌المندب، نقش اساسی در پیروزی جنگ اکتبر 1973 علیه دشمن اسرائیلی داشت.

این عضو شورای سیاسی انصارالله از مصر دعوت کرد تا به حملات ظالمانه رسانه‌ای و سیاسی علیه یمن، کشیده نشود؛ حملاتی که به گفته او با هدف تکه تکه کردن یمن صورت می‌گیرد و می‌تواند بر تمامی جهان عرب از جمله مصر تأثیر منفی بگذارد.

روز دوشنبه (27 بهمن) مصر و عربستان با حضور تعداد زیادی از نیروهای نظامی خود از جمله نیروهای ویژه، هواپیماهای شناساسی و قواصان، رزمایشی با عنوان «مرجان 15» در دریای سرخ برگزار کردند (جزئیات بیشتر).

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار