امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۱:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147521
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۲۶
تعداد بازدید: 276
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «دائرةالمعارف تشیع» دانشنامه‌‌ای فارسی پیرامون موضوعات ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «دائرةالمعارف تشیع» دانشنامه‌‌ای فارسی پیرامون موضوعات مختلف جهان تشیع است، که تدوین آن از سال 1360 با حمایت مالی بنیاد طاهر (موقوفات سید ابوالفضل تولیت) آغاز شد و سپس با حمایت مالی فهیمه محبی انجدانی ادامه یافت.

بنا به این گزارش، از چندی پیش ادامه روند تدوین و انتشار مجلدات دائرةالمعارف تشیع متوقف شده که علت آن نبود حامی مالی از یک‌سو و وجود اختلاف‌نظر میان اعضا از سوی دیگر اعلام شده است.

تا کنون 14 جلد از این دانشنامه منتشر شده و جلد چهاردهم آن که آخرین جلد این مجموعه‌ است در تابستان 1390 توسط انتشارات حکمت منتشر شد. این دانشنامه در دوره سیزدهم کتاب سال جمهوری اسلامی ایران برگزیده شده است.

«دائرةالمعارف تشیع» تنها دانشنامه فارسی بود که به موضوعات مختلف دینی، کلامی، اعتقادی، فقهی، اصولی، تاریخی، جغرافیایی، علمی و فرهنگی جهان تشیع می‌پرداخت. ناگفته نماند این دائرةالمعارف با نقدهایی نیز روبه‌رو بود و برخی از جمله حجت‌الاسلام رسول جعفریان تعدادی از مدخل‌ها و مقاله‌های آن را داستان‌گونه و بی‌اساس معرفی کردند که البته دبیرخانه دائرةالمعارف تشیع نیز تلویحاً این اشتباهات را پذیرفت و وعده داد در چاپ‌های جدید اصلاح خواهد شد.

پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به زودی ابعاد جدیدتری را از دلایل تعطیلی دائرةالمعارف تشیع منتشر می‌کند.

انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار