امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۶:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147554
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت الاسلام محمدیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه‌ها با حضور ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت الاسلام محمدیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه‌ها با حضور در نشست سه هزار نفری مسئولان بسیج دانشجویی که در مصلای امام خمینی (ره) در حال برگزاری است، گفت: برخی فکر نکنند ما چشم دیدن قدم زدن وزیر خارجه با کری را نداریم، اصلا بروند مسابقه دو بدهند، مسئله این است که از این موضوع بوی رفاقت به مشام می‌رسد، قدم زدن با کنار میز نشستن فرقی ندارد اما ملت ما از این همه صمیمیت خوشش نمی آید.

وی خاطرنشان کرد: اگر امام (ره) امروز بود، اعتدال را همان چیزی که بسیجیان رفتار می کنند، می‌دانست، اعتدال به معنی لبخند زدن به دشمن نیست بلکه در مقابل دشمن ایستادن است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با تأکید براینکه امروز بسیج دانشجویی در حساس ترین موضع دفاع از انقلاب اسلامی قرار دارد، گفت: اگر دیگران غنایم را ببرند، بسیج تنگه احد انقلاب اسلامی را ترک نمی‌کند، مهمترین امتیاز بسیج دانشجویی پیشرو بودن و پیشگام بودن است. بسیج در نقطه حساس تنگه احد انقلاب اسلامی قرار گرفته است به همین خاطر پیشرو است.

حجت الاسلام محمدیان گفت: لازمه پیشرو بودن درک عمیق از معارف دین، درک درست از وضعیت کشور و جهان، تشخیص مسائل اصلی و فرعی، شناخت نقاط ضعف و قوت خود و دشمنان و شجاعت و جسارت و ایستادگی بر مواضع حق است.

وی با اشاره به ماهیت تفکر دانشجویی گفت: بسیج یک پدیده زودگذر مربوط به یک دوره خاص نیست، بسیج یک مکتب است که هم اصول اندیشه‌ای دارد و هم دارای چارچوب‌های اجتماعی، سیاسی و اخلاقی است.

وی افزود: می‌خواهم از شناسنامه بسیج بگویم تا عده‌ای نگویند کسانی که شناسنامه ندارند صحبت نکنند. بسیج به شناسنامه‌های دیگران اصالت می‌بخشد، عقبه بسیج به خط نورانی علویون بر می‌گردد و بیشترین هزینه و خون را طرفداران و حاضران در این خط در طول تاریخ دادند.

محمدیان تصریح کرد: تفکر بسیجی در یک کلمه خلاصه می‌شود و آن «کل یوم عاشورا، کل عرض کربلا» است. هرجا بسیجی قرار بگیرد نقطه مقابل آن حتماً لشکر کفر و باطل است، تفکر بسیجی یعنی اهل بصیرت و استقامت بودن، تفکر بسیجی یعنی نهراسیدن از تهمت‌ها و وقف کردن خود برای یاری دین خدا.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه با بیان اینکه انتظار ویژه از بسیج پیشرو بودن و پیش‌گام بودن است، گفت: مهمترین امتیاز بسیج دانشجویی پیشرو بودن است چرا که امام بسیجی‌ها اینگونه بود، اهداف بسیج اقتضا می‌کند همیشه در خط اول قرار گیرد.

وی با بیان اینکه بسیج در نقطه حساس تنگه احد انقلاب اسلامی قرار گرفته است، گفت: به همین خاطر است که بسیج پیش‌رو است، بسیجیان در حساس‌ترین موضع دفاع از نظام جمهوری اسلامی قرار گرفتند و حتی اگر دیدند دیگران قناعم را می‌برند تنگه احد انقلاب را ترک نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه پیشرو بودن الزاماتی دارد، گفت: از جمله این الزامات درک عمیق از معارف دین، درک درست از وضعیت کشور و جهان، تشخیص مسائل اصلی و فرعی و مشغول نشدن به حاشیه‌ها، شناخت دقیق نقاط ضعف و قدرت خود و دشمن و در آخر شجاعت و جسارت و ایستادگی در مواضع حق است.

وی با اشاره به سخنان امام خمینی(ره) گفت: سخنانی از امام وجود دارد که کسانی که سالها مدعی پیروی از خط امام بودند جسارت نمی‌کنند آنان را در تریبون بیان کنند، امام اگر بود می‌فرمود اعتدال همان چیزی است که بسیجیان رفتار می‌کنند.

وی تصریح کرد: اعتدال به معنی لبخند زدن به دشمن نیست بلکه در مقابل دشمن ایستادگی کردن است.

محمدیان با اشاره به نگاه امام در برخورد با آمریکا گفت: برخلاف دیدگاه امام، عده‌ای می‌گویند باید برویم از آمریکا عذرخواهی کنیم که چرا از دیوار سفارت این کشور بالا رفتیم و اگر سفیر ما را هم در سازمان ملل به دلیل یک عکس که در تسخیر سفارت وجود داشت راه ندادند معتدل عمل می‌کنیم و بعد فرد دیگری را معرفی می‌کنیم.

وی افزود: ما شاهدیم بین حدود 100 روزنامه که 80 عدد آن نزدیک به یک تفکر هستند یک سطر درباره انقلاب یمن نمی‌نویسند گویی بغض آنان را گرفته است که چرا مردم یمن توانسته‌اند به پیروزی برسند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گفت: امام خطاب به مسئولان می‌فرمایند باید تمام توان خود را در اداره هرچه بهتر کشور به کاربرند اما بدین معنا نیست که از اهداف عظیم انقلاب که ایجاد حکومت جهانی اسلام است منحرف شوند. اما امروز عده‌ای جرأت نمی‌کنند این جملات را بیان کنند.

وی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای گفت: ما با مذاکره مخالف نیستیم، هرچقدر می‌خواهند مذاکره کنند اما در مذاکره باید اهداف جمهوری اسلامی و عزت این کشور تامین شود. عده‌ای می‌گویند امام حسین(ع) هم مذاکره کرد این در حالی است که امام حسین(ع) بود که می‌خواست عمرسعد از جبهه یزید جدا شود نه اینکه عمر سعد به امام حسین(ع) پیشنهاد دهد. مراقب باشیم از کلمات متشابه سوء استفاده نشود.

محمدیان با اشاره به توهین مجله فرانسوی به پیامبر اکرم (ص) گفت: وقتی به این اقدام فرانسه اعتراض می‌شود ما شاهدیم که وزیر خارجه‌مان به فرانسه می‌رود و هیچ سخن و بیانیه‌ای برای محکوم کردن این قضیه و یا حتی احضار سفیر فرانسه برای توضیح این موضوع انجام نمی‌شود تا مبادا آنان از دست ما ناراحت نشوند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در ادامه پیرامون وظایف بسیج دانشجویی تصریح کرد: باید خیمه بسیج دانشجویی در دانشگاه‌ها بلندترین باشد، ممکن است بعضی‌ها از بسیج خوششان نیاید اشکالی ندارد چرا که بعضی‌ها از امام هم خوششان نمی‌آمد و حتی اعلام کردند که در دوران امام هم خط امام را قبول نداشتیم اما جرأت بیان آن را نداشتیم.

وی افزود: عده‌ای این مطلب را در سایت‌هایشان هم می‌زنند که ما در زمان امام هم به دنبال آن بودیم که مشکل ما با آمریکا حل شود و به امام نامه نوشتیم که خودت مشکل ما را با آمریکا حل کن و امروز به گونه‌ای سخن می‌گویند که گویی تمام حق با آنان است.

محمدیان در پایان با بیان اینکه بسییج دانشجویی در دانشگاه‌ها پرچم روح‌الله را در دست دارد، گفت: شما دانشجویان تحت تاثیر موج‌های رسانه‌ای قرار نگیرید، جریان اصیل انقلاب اسلامی در حال پیشروی است و دشمنان ما در حال عقب‌نشینی هستند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها