امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۲۳:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147560
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ حمیدرضا مقدم‌فر مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران با حضور در نشست سه هزار ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ حمیدرضا مقدم‌فر مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران با حضور در نشست سه هزار نفری مسئولین بسیج دانشجویی که در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد، پیرامون پروژه‌های دشمن علیه جمهوری اسلامی به سخنرانی پرداخت.

وی در ابتدای سخنان خود با بیان اینکه بسیج دانشجویی در سنگر انقلاب اسلامی فعالیت می‌کند، گفت: بر همین اساس بسیج دانشجویی باید راهبردهای دشمن برای مقابله با انقلاب را به خوبی بشناسد.

مقدم‌فر پروژه مشغول‌سازی به درون و تغییر محاسبات را از برنامه‌های دشمن برای متوقف کردن انقلاب عنوان کرد و گفت: دشمن متوجه شده الگوی بیداری اسلامی که الهام‌بخش از انقلاب اسلامی بوده است در کشورهای منطقه در حال توسعه است به همین خاطر می‌خواهد برای جلوگیری از نفوذ ایدئولوژی جمهوری اسلامی، کشور را به درون مشغول کند.

این کارشناس مسائل سیاسی در ادامه تصریح کرد: دشمن با پروژه مشغولسازی کشور در مسائل هسته‌ای، حقوق بشر، موشکی و داخلی می‌خواهد انقلاب و نظام اسلامی را منحرف کند. مبارزه و فساد از اهداف جمهوری اسلامی است اما دشمنان تلاش می‌کنند نظام ما را به فساد متهم کنند.

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه طرح برخی مسائل حاشیه‌ای به ضرر کشور می‌شود، گفت: طرح مسئله رفراندوم جز مشغول‌سازی نظام به خود فایده دیگری ندارد همچنین در همین راستا شاهدیم بسیج و سپاه را متهم به کار اقتصادی می‌کنند این در شرایطی است که سپاه با انگیزه سازندگی زیر بار پروژه‌هایی رفته که غیر از او از دست فرد دیگری بر نمی‌آید.

وی افزود:‌ همچنین شاهدیم در حالیکه سپاه در نابودی داعش کمک می‌کند رسانه‌های خارجی و برخی رسانه‌های داخلی همسو با آنان شروع کردند به کوبیدن بر این طبل که سپاه و بسیج نباید وارد مسائل سیاسی و انتخاباتی شوند.

مقدم‌فر ایجاد اختلاف بین مسئولان را از دیگر اهداف دشمن برشمرد و گفت: ما شاهدیم حرف‌هایی را در دهان بعضی مسئولین قرار می‌دهند و آنان نیز بازگو می‌کنند که باعث حاشیه‌سازی می‌شود. از جمله این سخنان خصوصی‌سازی فرهنگ و رابطه‌سازی با آمریکاست.

وی افزود: ما شاهدیم برخی رسانه‌ها به جای پوشش راهپیمایی عظیم اربعین که به همبستگی بین ملت عراق و ایران افزوده است، این موضوع را مطرح می‌کنند که اگر دانمارک به ما ویزا بدهد ارزش است.

این کارشناس مسائل سیاسی افزود: ما شاهد بودیم یکی از آقایان با روزنامه‌ای مصاحبه کرد و رسانه‌های بیگانه چنین عنوان کردند که وی معتقد است انقلاب اسلامی از مسیر خود منحرف شده است. شما و فرزندانتان منحرف شده‌اید نه انقلاب.

مقدم‌فر تغییر محاسبات و فراموش‌سازی را از پروژه‌های دشمن برای ضربه زدن به نظام اسلامی عنوان کرد و گفت: دشمن به دنبال فراموش‌سازی فساد پهلوی برای نسل‌های سوم و چهارم انقلاب است. حال یک مسئول دولتی نیز مقایسه کرده که در فلان جا فسادش بیشتر از پهلوی بود باید به حال این مسئول ارشد تأسف خورد که اینقدر مسائل حزبی غلبه پیدا کرده است.

فراموش‌سازی دستاوردهای انقلاب موضوع دیگری بود که مقدم‌فر بدان اشاره کرد و گفت: دشمن به دنبال این است که مردم را از نظام مأیوس کند به همین خاطر به دنبال فراموش‌سازی دستاوردهای نظام است. امروز لیبرالیسم غرب مضمحل شده است و انقلاب اسلامی به عنوان راه نجات مطرح می‌شود.

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران فراموش‌سازی دشمن را از دیگر اهداف استکبار برشمرد و گفت: ما شاهدیم که امام فرمود آنان می‌خواهند مرگ بر آمریکا را فراموش کنند و ما امروز مشاهده می‌کنیم آقای انحراف‌القلمی! می‌گوید بدون آمریکا نمی‌شود زندگی کرد.

وی تأکید کرد: دشمن در حوزه بین‌الملل نیز به دنبال بی‌اعتبارسازی ایدئولوژی انقلاب اسلامی است. به همین خاطر می‌خواهد بین ایران و همسایگانش درگیری به وجود آورد.

مقدم‌فر با بیان اینکه دشمن سه هدف عمده در دانشگاه‌های ما دارد، گفت:‌ دشمن بر روی علوم انسانی غربی و پرورش استاد و دانشجو با فرهنگ غرب تمرکز کرده است. دیگر اهداف آنان تلاش برای توقف جهاد علمی و تأمین پیاده نظام از داخل دانشگاه‌ها است.

وی با بیان اینکه بسیج دانشجویی بصیر، دشمن‌شناس و مدافع نظام در دانشگاه‌ها است، گفت:‌ به همین خاطر باید با عملیات روانی دشمن آشنا باشد.

مقدم‌فر جهاد علمی را از وظایف بسیج دانشجویی عنوان کرد و گفت: بسیج دانشجویی باید حرکات برون‌مرزی خود را آغاز کند. نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و آمریکای شمالی می‌تواند نقطه آغازی برای ورود بسیج دانشجویی به میدان صحنه بین‌المللی باشد.

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه تاریخ تمدن غرب با نامه رهبری به چالش کشیده شده است، گفت:‌ امروز جهان لیبرالیسم دچار شوک ایدئولوژیک شده است و ما نیز باید از این فضا برای اثبات حقانیت اسلام تلاش کنیم.

مقدم‌فر افزود: از جمله دیگر وظایف بسیج دانشجویی دفاع منطقی و هوشمند از ارزش‌ها، ارتباط بیشتر با جامعه و آگاهی‌بخشی به آن، دفاع از استقلال فرهنگی و اقتصادی کشور و زنده نگه داشتن شور و شعور مقاومت اسلامی است.

مقدم‌فر در پایان گفت: دشمن به دنبال این است با خصوصی‌سازی فرهنگی استقلال فرهنگی ما را از بین ببرد و فرهنگ غربی را جایگزین آن کند. به همین خاطر بسیج دانشجویی در این مسیر وظیفه خطیری دارد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار