امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۱۵:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147561
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، افتخاری رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزشی وزارت کشور در نشست خبری که صبح امروز با ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، افتخاری رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزشی وزارت کشور در نشست خبری که صبح امروز با حضور سخنگوی وزارت کشور برگزار شد، با بیان اینکه این مرکز به عنوان یک مرکز نخبه‌ و علمی در وزارت کشور است، اظهارداشت: چند پروژه کلان مطالعاتی را تا کنون در دستور کار داشتیم.

افتخاری به برگزاری ۶۸ دوره آموزشی برای فرماندارن سراسر کشور خبر داد و گفت: در صدد هستیم تا برای بخشداران نیز این دوره‌های آموزشی صورت گیرد.

وی با اشاره به اولین حوزه کاری خود تصریح کرد: این حوزه مربوط به دوره‌های آموزشی انتصاب فرمانداران است که در کل کشور اجرا می‌شود و همه دوره‌ها امسال انجام و به پایان می‌رسد.

افتخاری با بیان اینکه دومین فعالیت مهم مربوط به تهیه پیش‌نویس لایحه قانون احزاب است، خاطرنشان کرد: با توجه به مصوبه مجلس و تاکید وزارت کشور در قالب کار نخبگی با مشارکت فعالان حزبی، پیش‌نویس لایحه تهیه و مورد تائید وزارت کشور قرار گرفت و طی تشریفات قانونی به مجلس ارسال شده است که امتیازات خوب و ارزشی دارد و فعالان حزبی روی این تاکید خاصی دارند.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزشی وزارت کشور در ادامه سخنان خود افزود: محور بعدی ایجاد کمیته تلفیق است و در مجموع بحثی منسجم آماده شد که بعد از طی تشریفات قانونی مبنای عمل قرار می‌گیرد و به نشاط سیاسی کشور کمک خواهد کرد.

وی به بحث بعدی اشاره کرد و گفت: این مرکز موظف بود خانه احزاب را مورد بررسی قرار دهد و پیشنهادی را برای فعال شدن آن تهیه کرد که مورد اصلاح و تائید وزیر کشور قرار گرفت.

افتخاری اظهار کرد: از لحاظ اجرایی احزاب می‌توانیم در قالب ساز و کار پیش‌بینی شده شاهد فعال شدن خانه احزاب کشور باشیم.

وی با اشاره به مشکل اموال احزاب یادآور شد: با بررسی‌های تخصصی و موافقت وزیر کشور، اموال آنها در اختیارشان قرار گرفت.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزشی وزارت کشور به فعالیت دیگر این مرکز اشاره کرد و افزود: بحث تدوین سند چشم‌انداز راهبردی وزارت کشور است که با عنایت به اصول راهبردی که مقام وزارت در مجلس ارائه کرد لازم بود برنامه عملیات کشور به گونه‌ای صورت گیرد  که وعده‌ها در طول دوره وزارت عملیاتی شود.

وی در ادامه افزود: این اصول شامل تکریم ارباب رجوع، رسیدگی به حوزه‌هایی مانند فعال شدن احزاب در قالب نشاط سیاسی و تصویب جریانهای مدنی است که این اصول استخراج و وزارت کشور در مصوبه‌ای ابلاغ کرد که این سند جدید تهیه و مبنایی برای عملیاتی شدن قرار گیرد.

افتخاری با بیان اینکه پیش‌نویس آن آماده شده و در دستور کار شورای عالی کار وزارت کشور قرار گرفته است، یادآور شد: این مصوبه می‌تواند شاخص خوبی برای سنجش فعالیت‌ها در وزارت کشور شود که در ابتدای سال 94 شاهد رونمایی از آن خواهیم بود.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزشی وزارت کشور گفت: موضوع بعدی برگزاری همایش الگوی توسعه پایدار و موازن منطقه‌ای است که نشست اول آن 12 و 13 اسفندماه سال جاری و نشست دوم نیمه اول سال آینده برگزار خواهد شد.

وی در ادامه افزود: آنچه که مهم بوده این است که توسعه پایدار و متوازن را با محوریت استان‌ها مطرح کنیم. به عبارتی استاندارها پروژه توسعه را در کشور راهبردی کنند که می‌تواند موثر باشد.

افتخاری با بیان اینکه با توجه به شرایط کشور و تحریم‌ها و مشکلات مالی اتکا بر روی توانمندی استانها مهم است، تصریح کرد: در بازه 3 سال احتمال اینکه بتوانیم کل استانها را به این سمت برسانیم که تولید و هزینه خود را مدیریت کنند وجود دارد و این یعنی تحرک کلان در سطح ملی که می‌تواند در مدیریت بودجه کشور هم تاثیرگذار باشد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها