امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۰:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147563
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (چهارشنبه) خانه ملت و در جریان بررسی ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (چهارشنبه) خانه ملت و در جریان بررسی لایحه بودجه سال 1394 کل‌کشور، با پیشنهاد محمدرضا تابش نماینده اردکان مبنی بر بازگشت به لایحه دولت در بند (ل) تبصره 9 ماده واحده بودجه سال آینده مخالفت کردند و آن را به تصویب نرساندند.

وکلای ملت با 33 رأی موافق، 134 رأی مخالف و 9 رأی ممتنع در حالی با این پیشنهاد مخالفت کردند که اگر تصویب می‌شد اعتباری بالغ بر 60 میلیارد تومان به سازمان‌های مردم‌نهاد محیط زیست اختصاص می‌یافت.

این بند از لایحه دولت پیش از این در کمیسیون تلفیق حذف شده بود اما امروز تابش مجدداً پیشنهاد بازگشت به لایحه دولت در این بند را مطرح کرد که با مخالفت جدی وکلای ملت مواجه شد.

به گزارش فارس، معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط زیست پیش از این در اظهاراتی درباره حذف این بند و در شرایطی که انتقادات و اعتراضات نسبت به سازمان تحت مدیریت وی به دلیل هجوم گسترده ریزگردها در خوزستان بالا گرفته بود، برای پاسخ به این انتقادات با فرافکنی و فرار رو به جلو گفته بود: وقتی پیشنهاد دولت برای سازمان محیط زیست در بودجه 94 حذف می‌شود، نتیجه آن هم همین می‌شود.

وی این اظهارات را در حالی مطرح کرده بود که هجوم ریزگردها در سال 93 اتفاق افتاد و مجلس پیشنهاد دولت را در لایحه بودجه 94 حذف کرده است، بنابراین معلوم نیست، رئیس سازمان محیط زیست با چه استدلالی این گونه مسائل را مطرح کرده است.

در بند مذکور در لایحه دولت آمده بود: سازمان امور مالیاتی کشور مکلف است مبلغ 60 میلیارد تومان از درآمد‌های وصولی ناشی از عوارض آلایندگی موضوع تبصره یک ماده 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده را به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز نماید که معادل مبلغ یاد شده به سازمان حفاظت محیط زیست اختصاص می‌یابد، تا پس از مبادله موافقتنامه با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، بابت اجرای عملیات کنترل آلودگی محیط زیست، آموزش و توانمند‌سازی جوامع محلی و سازمان‌های مردم‌نهاد برای مشارکت در اجرای حفظ محیط زیست، احیای تالاب‌ها و رودخانه‌های کشور و تقویت امر نظارت و پایش محیط زیست هزینه کند.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها