امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۵:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147581
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، باز هم روزهای پایانی سال فرار رسیده و موضوع پرداخت عیدی به مددجویان تحت پوشش دستگاه‌های حمایتی(بهزیستی و کمیته ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، باز هم روزهای پایانی سال فرار رسیده و موضوع پرداخت عیدی به مددجویان تحت پوشش دستگاه‌های حمایتی(بهزیستی و کمیته امداد).

اگر مروری بر روزهای پاپانی سال های گذشته داشته باشیم و اخبار منتشر شده را مرور کنیم،خواهیم دریافت که عدم پرداخت عیدی به مددجویان تحت پوشش کمیته امدا همانند سریال تکراری شده است.

اما این موضوع از آن جهت حائز اهمیت است که خانواده‌های تحت پوشش مجموعه امداد از جمله افراد آسیب دیده و نیازمند هستند که باید مورد توجه قرار گیرند.

امسال نیز سریال اشاره شده در حال پخش است و انگار قرار نیست مددجویان تحت پوشش کمیته امداد عیدی خود را دریافت کنند و سوالی که مطرح می‌شود اینست که چرا مددجویان تحت پوشش بهزیستی عیدی می‌گیرند اما مددجویان کمیته امداد نه؟

برای پاسخ به این سوال به سراغ حسین انواری سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) رفتیم.

وی با انتقاد از عدم پرداخت اعتبارات کمیته امداد از سوی دولت در سال جاری، اظهارداشت: ما با کسری بودجه شدیدی روبرو هستیم.

سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) تصریح کرد: با توجه به کسری بودجه بیش از 400 میلیارد تومانی به کمیته امداد، بنده در این زمینه به دولت اخطار می‌دهم که البته در این زمینه با مسئولان تأمین بودجه کشور رایزنی‌هایی صورت گرفته است.

انواری خاطرنشان کرد: کسری بودجه 400 میلیارد تومانی کمیته امداد امسال در حالی رقم خورده است که بخشی از این اعتبارات به عنوان حقوق و مستمری مددجویان و محرومان است و ما باید هر ماه مبلغی را تحت عنوان مستمری به حساب مددجویان واریز کنیم.

سرپرست کمیته امداد امام خمینی تصریح کرد: حقوق جزء اولویت‌های مجموعه امداد محسوب می‌شود که هم‌اکنون ما در پرداخت آن با مشکلاتی روبرو هستیم و شاهد بحرانی در این زمینه شده‌ایم.

انواری با اشاره به اینکه سازمان برنامه و بودجه متولی این موضوع است، گفت: در این زمینه صحبت‌هایی شده است و ما مشکلات خود را به این سازمان منتقل کرده‌ایم و امیدواریم تصمیمات خوبی اتخاذ شود.

وی با اشاره مجدد به کسری بودجه 400 میلیارد تومانی کمیته امداد و مشکلات این نهاد تا پایان سال، گفت: هم‌اکنون فشارهای زیادی روی مجموعه امداد وجود دارد و ما احتمال می‌دهیم که معترضین ما به عدم پرداخت اعتبارات کمیته امداد از سوی دولت تجمع و اعتراضی را در سراسر کشور نسبت به این وضعیت داشته باشند.

سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: اعتبارات این مجموعه به صورت ماهیانه پرداخت می‌شود و این کسری 400 میلیارد تومانی به دلیل انباشته شدن اعتبارات از ماه‌های قبل است.

وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که آیا مجموعه امداد با تمامی این مشکلات امسال به مددجویان خود عیدی خواهد داد یا خیر، گفت: قطعاً با این شرایط ما نمی‌توانیم عیدی را پرداخت کنیم چرا که در پرداخت مستمری و حقوق مددجویان با مشکل روبرو هستیم.

صبحت‌های انواری در خصوص کسری بودجه در حال بیان شده است، که با پیگری‌ها صورت گرفته مشخص شده است که وزارت رفاه اعتبارات لازم را برای عیدی مددجویان بهزیستی در نظر گرفته است و عیدی آنها قرار است طی روزهای آتی به حساب آنها واریز شود.

به گزارش فارس علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی نیز چندی پیش در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص دلیل عدم پرداخت عیدی به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد با بیان این جمله که "بعداً در این خصوص صحبت خواهم کرد"، موضوع را به بعد واگذار کرد و پس از آن نیز هنوز در این خصوص اظهار نظر جدیدی نکرده است!

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها