امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۴:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147584
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محسن انصاری در چهارمین گردهمایی بین المللی ایمنی راه ها و دومین گردهمایی بین المللی

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محسن انصاری در چهارمین گردهمایی بین المللی ایمنی راه ها و دومین گردهمایی بین المللی نوروتروما بر لزوم تشکیل شورای عالی ایمنی ترافیک در کشور تاکید کرد.

وی افزود: این شورا که یک نهاد فرابخشی است و بسیاری از کشورها که توانستند آمار تلفات جاده ای را کاهش دهند از این گونه نهادهای فرابخشی بهره برده‌اند.

قائم مقام بنیاد شهید در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به کاهش مرگ و میر جاده ای در ایران از 28 هزار به 18 هزار نفر درسال جاری گفت: امسال با کاهش ۶.۳ درصدی تلفات جاده‌ای مواجه شدیم که خیلی خوب است.

انصاری در ادامه از 60 هزار مصدوم این سوانح خبر داد و گفت: وجود این تعداد مصدوم، مشکلات روانی اقتصادی زیادی بر دوش خانواده‌ها می‌گذارد.

وی به مقایسه با تلفات جاده‌ای ایران و کشور آلمان پرداخت و گفت: ایران در حالی با 17 میلیون خودرو ، 18 هزار کشته بر اثر تصادفات جاده‌ای دارد که در آلمان با وجود 40 میلیون خودرو حدود چهار هزار کشته گزارش شده است .

وی در ادامه از برنامه مجمع عمومی سازمان ملل در سال 2010 در خصوص توجه به ایمنی ترافیک خبرداد و گفت: این مجمع، دهه 2010 تا 2020 را دهه ایمنی اعلام کرده است که توجه به جاده ایمن‌تر، انسان ایمن تر ، خودروی ایمن تر و مدیریت پس از حادثه تأکید شده است.

انصاری با اشاره به مرگ 50 درصد از سانحه دیدگان رانندگی پس از وقوع حادثه گفت: اگر بخواهیم تلفات انسانی را کاهش دهیم باید در خصوص رفتار رانندگان فرهنگ سازی کنیم .ضمن اینکه رعایت استاندارد جاده ها، خودروها، مدیریت امداد و نجات و مسائل پزشکی از موضوعات مهم در این زمینه به شمار می‌آید.

قائم مقام سازمان بنیاد شهید در ادامه با اعلام مسئولیت 30 دستگاه در ایران درحوزه تصادفات رانندگی، گفت: بارها شاهد هستیم که هر کدام ازاین سازمان ها به صورت جزیره ای و بدون هماهنگی با یکدیگر کار کرده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها