امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۱:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14759
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۲۷
تعداد بازدید: 238
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، احمد محمودزاده عصر امروز در نشست با مسئولان کشت و صنعت مغان و امضای تفاهمنامه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، احمد محمودزاده عصر امروز در نشست با مسئولان کشت و صنعت مغان و امضای تفاهمنامه آموزشی با این مجموعه اظهار داشت: ما در استان اردبیل ظرفیت‌های خوبی برای نشان دادن توانمندی‌ها و مهارت‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش و همچنین ورود فارغ‌التحصیلان بخش‌های مختلف به بازار کار را داریم که نمونه آن بنگاه اقتصادی عظیم کشت و صنعت و دامپروری مغان و پارس است که بخشی از این ظرفیت هنوز ناشناخته مانده است.

وی تصریح کرد: اگر بتوان این ظرفیت‌ها را احیا کرد و دانش‌آموزان تحصیل کرده در هنرستان‌ها به صورت عملی با توانمندی‌های این بنگاه اقتصادی و نظیر این مجموعه‌ها آشنا شوند قطعاً علاقمند و ترغیب می‌شوند تا در این بخش فعالیت‌های خود را انجام دهند.

محمودزاده خاطر نشان کرد: با وجود به اینکه میانگین توسعه رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش در سطح کشور حدود 40 تا 45 درصد است ما قبل از پایان برنامه پنجم میانگین خود را به بیش از 53 درصد افزایش دادیم که امسال پیش‌بینی می‌کنیم این ظرفیت به 55 درصد نیز برسد.

این مسئول عملیاتی کردن منویات مقام معظم رهبری را در سال حماسه سیاسی و اقتصادی و توسعه نظام جدید آموزش متوسطه، شاخه کار و دانش و فنی و حرفه‌ای را همسو با اهداف برنامه پنجم بسیار مفید و ضروری توصیف کرد.

وی اضافه کرد: اگر با رویکرد توسعه آموزش کشاورزی و حرفه‌های مرتبط با آن در مناطق روستایی بتوانیم این ظرفیت را احیا کنیم قطعاً بخش عظیمی از معضلات بیکاری نیز برطرف می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بیان کرد: براساس تفاهمنامه‌ای که با کشت و صنعت مغان امضا کردیم، قرار شده ارائه خدمات آموزشی در رشته‌های زراعت اعم از غلات و علوفه‌ای، کاربری سیستم‌های آبیاری تحت فشار، کشت گیاهان دارویی، تعمیر ماشین‌های تهیه زمین کاشت، داشت و برداشت برای دانش‌آموزان مقاطع مختلف تحصیلی مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، در ادامه این نشست نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی نیز یادآور شد: هنوز بیش از 80 درصد ظرفیت کشت و صنعت مغان نهفته و بلااستفاده مانده که باید با برنامه‌ریزی دقیق از این توانمندی‌ها در جهت اشتغال کارآمد استفاده کرد.

حجت‌الاسلام حبیب برومند اولویت توسعه کشاورزی را اولویت اول کشور برشمرد و ادامه داد: توسعه کشاورزی و دامپروری در برون رفت ما از وابستگی‌های اقتصادی به نفت بسیار مؤثر و کارآمد است.

وی کلید حل بسیاری از مشکلات و نارسایی‌های اقتصادی را توجه دادن به ظرفیت‌های موجود به ویژه در بخش کشاورزی و دامپروری توصیف کرد و گفت: قطعاً چنین همکاری‌ها و تفاهمنامه‌هایی به تحقق اشتغال و کارآفرینی کمک می‌کند.

برومند نقش کلیدی این مجموعه و بنگاه اقتصادی را در رونق روزافزون یادآور شد و افزود: در کنار این مجموعه عظیم بهره‌برداری از سد خداآفرین و پایاب آن می‌تواند 80 هزار هکتار از اراضی منطقه را احیا و انقلاب عظیمی را در این حوزه فراهم آورد.
انتهای پیام/62001/ک40/چ3000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها