امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۵:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147592
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 52
به گزارش فارس، بابک نگاهداری در سومین اجلاس مدیران تحقیق، توسعه و فناوری کشور با بیان مطلب فوق گفت: آرمان گرایی در خط مشی ها، واقعیت گرایی در ارایه ...

به گزارش فارس، بابک نگاهداری در سومین اجلاس مدیران تحقیق، توسعه و فناوری کشور با بیان مطلب فوق گفت: آرمان گرایی در خط مشی ها، واقعیت گرایی در ارایه برنامه ها و عینیت گرایی در اجرا و تحقق برنامه ها ، سه رکن اصلی مدیریت جهادی است .

وی افزود: در سال جاری مدیران شهری پایتخت سعی کرده اند تا در برنامه ریزی ها و اجرای پروژه های این سه رکن را مورد توجه قراردهند .

نگاهداری با بیان اینکه فعالیت های اجرایی که مبانی علمی و پژوهشی نداشته باشد، نمی تواند رویکرد مدیریت جهادی داشته باشد، ادامه داد: ویژگی خاص مدیریت جهادی کار و تلاش با نیت الهی و مبتنی بر علم و درایت حکیمانه است که باید در سراسر الگوهای مدیریت ، ساری و جاری باشد .

رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران تصریح کرد: مدیریت جهادی یک مدل کاملا علمی است و باید به عنوان یک الگوی علمی ، مبانی نظری و رویکردها و اصول و ابعاد آن در سطح دانشگاه ها بررسی، تحلیل و تبیین شود . در این راستا، دبیرخانه مدیریت جهادی که در سال 93 در مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران ایجاد شده است، به تولید ادبیات تخصصی این حوزه پرداخته و نسبت به بومی نمودن این مدل در چارچوب مدیریت اسلامی – ایرانی گام های متعددی برداشته است .

وی افزود: مدیریت جهادی و اقتصاد مقاومتی حتما باید ساختار اداری- اجرایی کشور به ویژه با رویکرد تمرکززدایی در اداره کشور و توجه بیشتر به رویکردهای محلی و ارتقاء نقش شهرداری ها به عنوان مدیریت محلی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد .

رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران، برگزاری نمایشگاه فناوری نوین مدیریت شهری، برگزاری هفتمین جشنواره بین المللی پژوهش و نوآوری مدیریت شهری و برگزاری همایش اقتصاد مقاومتی و مدیریت شهری را از جمله مواردی عنوان کرد که این مرکز در سال جاری در جهت نزدیک شدن فاصله علم به عمل و به اجرا رسیدن مطالعات و پژوهش های شهری در دستور کار خود قرارداد .

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار