امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۱:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147601
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 117
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ مرتضی مواسات، دبیر جشنواره با اعلام این خبر افزود: این جشنواره در دوسته دسته رقابتی و غیررقابتی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ مرتضی مواسات، دبیر جشنواره با اعلام این خبر افزود: این جشنواره در دوسته دسته رقابتی و غیررقابتی برگزار می& zwnj;شود که در دسته غیررقابتی، بخش‌هایی همچون اعطای نشان نوعدوستی و پیشگیری از نابینایی، نشان خدمت و مسئولیت پذیری حرفه‌ای و اجتماعی، دانشمند برتر، ادیب چشم پزشکان، چشم پزشک پارسی و بانوی چشم پزشکی در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه بالاترین جایزه این جشنواره «طیب دیدگان» نام دارد، خاطرنشان ساخت: این نشان به پاس خدمات ارزشمند پرفسور محمد قلی شمس در زمینه ریشه کنی تراخم در جنوب ایران که الگویی تحسین‌برانگیز از نوع دوستی است، به نام ایشان عنوان گذاری شده است.

مواسات افزود: با توجه به اینکه دکتر علی اصغر خدادوست نیز که از مفاخر چشم پزشکی ایران به شمار می‌رود و نام وی در جهان با قرنیه و پیوند آن شناخته می‌‌شود تا جایی که تا کنون 20 هزار پیوند از سوی این چشم پزشک انجام شده و در بنیان نهادن دانش تخصصی این روش درمانی نقش کلیدی داشته است، هفتمین جشنواره پزشکی و علوم بینایی شمس، نشان نوعدوستی و پیشگیری از نابینایی را به نام «نشان خدادوست» نامگذاری کرده است.

وی گفت: «نشان آموزگار» برتر این جشنواره به دلیل خدمات دکتر سید حمید سجادی، بنیانگذار موج سوم چشم پزشکی نوین در تاریخ معاصر ایران «نشان سجادی» نام گرفته است. (موج اول، پرفسور شمس در فارابی، موج دوم، دکتر خدادوست در شیراز)

دبیر جشنواره شمس گفت: همچنین نشان «دانشمند برتر» جشنواره فوق به دلیل ابداعات، اختراعات و پژوهش‌های انجام شده از سوی دکتر غلامعلی پیمان که از مشاهیر چشم پزشکی جهان به شمار می‌رود و از جمله دستاوردهای علمی وی می‌توان به ابداع عمل جراحی لیزیک و 149 اختراع و ابداع ثبت شده در ایالات متحده امریکا اشاره کرد به نام «نشان پیمان» نامگذاری شده است.

وی تصریح کرد: هفتمین جشنواره چشم پزشکی و علوم بینایی شمس دسته رقبابتی هم دارد که در بخش‌های ابداع یا اختراع برتر، کتاب و پایان نامه برتر، نوآوری برتر در روش جراحی، مقاله برتر فارسی و انگلیسی، طرح پژوهش برتر و بخش دانشور جوان برگزار می‌شود.

مواسات گفت: این جشنواره با هدف تجلیل و تشویق دانشمندان و محققان، معرفی پروژه‌های برتر علمی و پژوهشی، انگیزیش آفرینی برای شکل‌گیری و هدایت پژوهش‌های جدید و هدایت آنها به سوی اولویت‌های ملی و مرزهای دانش و نیز تشویق پژوهش‌های دانشجویی و تالیف‌های انجام شده در عرصه چشم‌پزشکی و علوم بینایی برگزار می‌شود.

وی افزود: در این مراسم همچنین از تمبر «طیب دیدگان» به مناسبت ریشه کنی تراخم و خدمات پرفسور محمدقلی شمس رونمایی می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار