امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۳:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147613
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 82
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، محمد تقی خسروانی مقدم با اشاره به این که سرطان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، محمد تقی خسروانی مقدم با اشاره به این که سرطان به عنوان سومین علت مرگ و میر در کشور مطرح است، افزود: بیمارستان شهید دکتر فیاض بخش تنها مرکز ملکی درمان تامین اجتماعی است که بیماران سرطانی را به صورت مستقیم ویزیت و درمان می کند .
وی گفت: بیمارستان شهید دکتر فیاض بخش دارای 28 تخت بستری فعال ، 3 تخت فعال ایزوله و 16 تخت موقت سرپایی برای درمان بیماران سرطانی است.

وی با بیان اینکه عوامل ارثی و ژنتیکی در ابتلا به انواع سرطان ها سهم کوچکی را به خود اختصاص می دهند، اظهار داشت: رعایت بهداشت و پیشگیری از عفونت های مختلف مانند عوامل میکروبی و ویروسی، عدم استفاده از نمک و اسیدهای چرب، عدم استفاده از اسیدهای چرب ترانس، استفاده از اسید چرب اشباع شده کمتر از 10 درصد و اصلاح رفتارهای تغذیه ای می تواند در کاهش چشمگیر ابتلا به سرطان موثر باشد.

مدیر کل درمان تأمین اجتماعی استان تهران تصریح کرد: استفاده از ریز مغذی‌ها،ویتامین D و روی در پیشگیری از انواع سرطانها موثر است و با توجه به این نکته که 60 درصد مردم درکشور ما دچار کمبود ویتامین D هستند، انجام برنامه ریزی‌های دقیق برای جبران این مسئله امری ضروری است.

وی طراحی خط مشی پیشگیری و درمان سرطان، ارائه خدمات مستمر به بیماران به صورت جراحی، شیمی درمانی و رادیوتراپی، استفاده از روشهای جراحی استاندارد برای درمان سرطان، بکارگیری روش‌های جراحی مدرن در درمان سرطان و ارایه تکنیک‌های درمانی و خدمات دارویی را از جمله خدمات این مرکز برشمرد و گفت: این امر کیفیت خدمات را دو چندان می‌کند و تمامی این خدمات از پشتوانه علمی برخوردار می‌شوند.خسروانی مقدم افزود: بیمارستان تأمین اجتماعی فیاض بخش دارای پزشکان فوق تخصصی برای جراحی سرطان، سیستم گوارشی است و همچنین کارهای تحقیقاتی مربوط به سرطان اعم از پیشگیری و درمان را انجام می‌دهد.

وی اظهار داشت: در مراکز درمانی پزشکان باید شاخص‌های علمی و استانداردهای دارویی را رعایت کنند و از درمان‌های فرد محور، سلیقه‌ای و برداشت‌های محتوایی جدا پرهیز کنند.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار