امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۰:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147619
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «باب بایر» مأمور اسبق سیا (اطلاعات آمریکا) و کارشناس امور اطلاعاتی شبکه ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «باب بایر» مأمور اسبق سیا (اطلاعات آمریکا) و کارشناس امور اطلاعاتی شبکه «سی. ان.ان» (عربی) آمریکا در اظهاراتی اعلام کرد که نیروهای مصر به دلیلی تهدیدی که این کشور از ناحیه لیبی احساس می‌کند، لیبی را اشغال خواهند کرد.

وی افزود: آمریکا مجبور است از بیم ورود گروهک‌های تروریستی به کشورهای خلیج (فارس)-به ادعای وی- حوزه مبارزه علیه داعش و القاعده را توسعه و به شهرهای دیگری بکشاند. وی افزود: در صورت ورود داعش و امثال آن به کشورهای حاشیه خلیج (فارس) نتایج فاجعه‌بار خواهد بود.

بایر سپس به وضعیت الانبار عراق پرداخت و گفت: عشایری که جنگ در کنار حکومت مرکزی را انتخاب کردند به حاشیه رانده شده‌اند و عشایری که (مستقل) علیه داعش می‌جنگند در ارتباط با نیروهای آمریکایی نیستند اما کسانی که عملیات مبارزه واقعی علیه داعش را انجام می‌دهند نظامیان شیعه‌ای هستند که از سوی ایران حمایت می‌شوند.

این تحلیلگر نظامی در خصوص مصر گفت: مصری‌ها توانایی به حرکت درآوردن بالگردهای خود در منطقه مرزی با لیبی را از بیم هدف قرار داده شدن آنها به وسیله موشک‌های داعش ندارند و با افراط‌گرایی در لیبی روبرو هستند. بمباران مواضع داعش در لیبی توسط مصر یک قدم بزرگ بود و ما باید به لیبی به عنوان یک تهدید بزرگ برای اروپا بنگریم به ویژه اینکه لیبی با ایتالیا مسافت دریایی کمی دارد.

بایر کارآمد بودن حملات هوایی مصر در خاک لیبی علیه تروریسم را بعید دانست و آغاز عملیات زمینی را پیش‌بینی کرد و گفت: معتقدم اگر وضعیت بسیار بد شود مصر به عملیات زمینی روی می‌آورد اما آمریکا هم باید به دنبال نیروی نظامی حامی این اقدام مصر باشد.

پس از اینکه داعش اوایل هفته جاری 21 مصری مسیحی را سر برید، مصر برخی مواضع داعش در خاک لیبی را بمباران کرد.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار