امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۴:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147629
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، ال‌سالوادور، ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، ال‌سالوادور، گواتمالا، هندوراس و مکزیک روز گذشته به طور جداگانه بیانیه‌هایی ارسال و نسبت به تصمیم «اندرو هانن» قاضی فدرال ایالت جنوبی «تگزاس» در ایالات متحده آمریکا ابراز تاسف کردند؛ وی تدابیر مهاجرتی اتخاذ شده از سوی «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا را که موقتا از اخراج حدود 5 میلیون مهاجر فاقد اسناد هویتی در خاک این کشور جلوگیری می‌کرد را به حالت تعلیق در آورده است.

وزارت امور خارجه مکزیک تصریح کرد که هیئت دیپلماتیک این کشور در آمریکا نسبت به این روند و پیشروی دیگر سطوح قضایی در حالت هشدار قرار دارند و این برنامه‌ها (تدابیر اتخاذ شده از سوی «اوباما») به معنی درمانی مهاجرتی منصفانه برای میلیون‌ها خانواده مکزیکی می‌باشد.

ال‌سالوادور نیز نگرانی خود را نسبت به توقف تدابیر اجرایی اعلام شده توسط «باراک اوباما» در سال گذشته که به نفع مهاجران می‌باشد ابراز کرد و یافتن سریع تدابیری که منجر به ثبات برای تمام مهاجرانی که به قوانین آمریکا پایبند هستند و با کار خود به اقتصاد این کشور کمک می‌کنند را ضروری دانست.

علاوه بر این، وزارت امور خارجه گواتمالا خاطرنشان کرد که عمیقا نسبت به تصمیمی که منجر به لغو اجرای تدابیر مهاجرتی می‌شود ابراز تاسف می‌کند و از هموطنان خود خواست که تا زمان برقراری ثبات مهاجرتی در ایالات متحده آمریکا،  ادامه روند مهاجرت خود را متوقف کنند.  

در هندوراس نیز «ماروین پونسه» مشاور ریاست جمهوری تاسف کشور خود را در خصوص تصمیم قاضی آمریکایی اعلام کرد و گفت که این تصمیم به طور خاص کشورهای مثلث شمالی (هندوراس، گواتمالا و ال‌سالوادور) را تحت تاثیر قرار می‌دهند که به علت خشونت ناشی از قاچاق مواد مخدر به آمریکا نیز دچار مشکل هستند.

قاضی مذکور حکمی به نفع ایالاتی که با طرح «اوباما» مخالف هستند صادر و اعلام کرد که دولت آمریکا به روندهایی که باید انجام می‌داده پایبند نبوده است.

این حکم در تاریخ 16 فوریه (27 بهمن) صادر شده است؛ امروز قرار بود هزاران جوان مهاجر که فاقد اسناد هویتی هستند برای تقاضانامه اقامت قانونی ثبت نام کنند.

«اوباما» با استفاده از قدرت اجرایی خود در نوامبر 2014 (آبان 93)، برنامه‌ای را اعلام کرد که بر اساس آن تهدید اخراج شدن حدود 4.7 میلیون مهاجر غیرقانونی کاهش پیدا می‌کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار