امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۹:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147630
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ اتحادیه ضد افترای آمریکا که از جمله لابی‌های قدرتمند حامی اسرائیل در ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ اتحادیه ضد افترای آمریکا که از جمله لابی‌های قدرتمند حامی اسرائیل در آمریکا به شمار می& zwnj;آید، روز چهارشنبه از اظهارات وزیر خارجه اسبق فرانسه علیه نخست‌وزیر این کشور، به شدت انتقاد کرد.

«مانوئل والس» نخست‌وزیر فرانسه این هفته در اظهارنظری جنجالی گفته بود که باید با «فاشیزم اسلامی» در فرانسه مقابله شود و با اتحاد بین گروه‌ها و احزاب سیاسی با این موضوع برخورد شود.

به گزارش پایگاه «عاروتص شوع»، «رولاند دوماس» وزیر خارجه اسبق فرانسه دیروز در واکنش به این اظهارات والس، در پاسخ به این سوال که آیا این اظهارنظر جنجالی نخست‌وزیر فرانسه تحت تاثیر یهودیان مطرح شده، گفت: «شاید او روابط شخصی داشته که سبب شده او اینچنین متعصب باشد. همه می‌دانند او با کسی ازدواج کرده که شخصی محترم است و بر او تاثیر دارد». اشاره او به «ان گراوین» همسر یهودی والس بوده است. (جزئیات بیشتر)

در پی این اظهار نظر دوماس، «آبراهام فاکسمن» مدیر اتحادیه ضد افترا (ADL) در آمریکا به شدت از این مقام سابق فرانسوی انتقاد کرد.

فاکسمن در این باره، گفت: ««این اظهارنظر متعصبانه آقای دوماس تنها سبب دمیدن بیشتر به آتش پیش‌داوری درباره یهودیت منجر خواهد شد. در تئوری‌های توطئه مدعی کنترل یهودیان بر دولت‌ها عناصری از ضدیهودی‌گری و یهودی‌ستیزی معاصر در آنها وجود دارد».

نخست‌وزیر فرانسه یک ماه قبل پس از آنکه نشریه هتاک «شارلی ابدو» مورد حمله مسلحانه قرار گرفت، با دفاع از اقدام این نشریه در انتشار کاریکاتور پیامبر اسلام (ص)، کاریکاتور تازه این نشریه را که پس از حمله منتشر شد، در برابر دوربین‌ها گرفت.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار