امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۲:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147635
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جیمز رایزن» خبرنگار نیویورک‌تایمز که به دلیل افشاگری در مورد ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جیمز رایزن» خبرنگار نیویورک‌تایمز که به دلیل افشاگری در مورد عملیات مخفی سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا (سیا) علیه برنامه هسته‌ای ایران، تحت فشار کاخ قرار گرفته، بار دیگر به انتقاد از عملکرد دولت آمریکا در قبال روزنامه‌نگاران پرداخت.

رایزن سه‌شنبه شب در پیامی که در توئیتر منتشر کرد، دولت کنونی آمریکا را «بزرگترین دشمن آزادی رسانه‌ها در یک نسل» توصیف کرد.

وی در توئیتی دیگر، نوشت: «اریک هولدر (وزیر دادگستری) ارشدترین مامور سانسور در کشور است. هولدر فراتر از آنچه جامعه اطلاعات و کاخ سفید در صدمه زدن به آزادی رسانه‌ای در آمریکا انجام داده، صدمه زده است».

به نوشته پایگاه پولیتکو، این اظهارات رایزن به دنبال سخنرانی اخیر دادستان کل و وزیر دادگستری آمریکا در «باشگاه ملی رسانه» ایراد و از اقدامات دولت در زمینه آزادی‌های رسانه‌ای دفاع کرده بود، ایراد شد.

وزیر دادگستری در این نشست در دفاع از اقدامات دولت علیه افرادی که اسناد محرمانه را منتشر می‌کنند، گفته بود: «ما در پرداختن به این موارد و تعقیب‌های قضایی مربوطه با دقت و حساسیت زیادی اقدام کردیم».

رایزن خبرنگار سرشناس آمریکایی که به دلیل انتشار اسناد مربوط به برنامه‌های خرابکارانه سازمان سیا علیه برنامه هسته‌ای ایران چندین سال است با دادگاه درگیر است، پیشتر گفته بود اوباما از رسانه‌ها نفرت دارد.

او یکی از خبرنگارانی است که اخبار مربوط به شکست عملیات‌های سازمان اطلاعات و امنیت آمریکا را منتشر کرد. رایزن جدالی تمام نشدنی با وزارت‌های دادگستری دو دولت مختلف آمریکا (دولتهای اوباما و بوش) داشته است. این وزارتخانه می‌خواهد رایزن را وادار کند منابع مورد استناد خود در کتابی چاپ سال 2006 را که درباره برنامه‌های خرابکارانه سازمان سیا علیه برنامه هسته‌ای ایران به رشته تحریر درآورده، معرفی کند.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها