امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۲۰:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14764
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۲۷
تعداد بازدید: 119
موسی‌الرضا ثروتی، عضو شورای مرکزی فراکسیون فرهنگیان مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس«توانا» در خصوص بودجه تصویب شده آموزش و پرورش ...

موسی‌الرضا ثروتی، عضو شورای مرکزی فراکسیون فرهنگیان مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس«توانا» در خصوص بودجه تصویب شده آموزش و پرورش در سال جدید، اظهار داشت: بودجه وزارت آموزش و پرورش نسبت به سال گذشته حدود 20 درصد افزایش پیدا کرده است و این بودجه مناسبی برای این وزارتخانه است به شرطی که با یک برنامه‌ریزی صحیح بتواند از این اعتبارات و بودجه‌ها به نحو صحیح استفاده کرده و به درستی مورد بهره‌برداری قرار دهد.

*اصلاح نوع مدیریت و برنامه‌ریزی مناسب عوامل کاهش کسری بودجه

عضو شورای مرکزی فراکسیون فرهنگیان مجلس بیان داشت: این وزارتخانه چند سالی است که عنوان می‌کند برای جذب نیرو با کمبود بودجه مواجه است که در این راستا مجلس با اختصاص بودجه در این زمینه همکاری‌های لازم را با این وزارتخانه داشته است.

وی اضافه کرد: بودجه امسال آموزش و پرورش مناسب است و باید نوع مدیریت و برنامه‌ریزی در آن اصلاح شود و مواردی که در قانون خدمات کشوری عنوان شده مورد توجه بیشتری قرار گیرد و معتقدم که با این بودجه می‌توان فرزندان خوبی را تربیت کرد.

* از هر 100 مدرسه، 20 مدرسه در حال تخریب است

ثروتی با بیان اینکه با وجود برخی مدارس تخریبی، آموزش و پرورش در بخش عمرانی این مدارس را مورد توجه بیشتر قرار نمی‌دهد، گفت: به عنوان مثال در خراسان شمالی ضریب تخریبی مدارس این استان 40 درصد است یعنی از 100 مدرسه، 40 مدرسه تخریبی است.

وی ادامه داد: میانگین تخریبی مدارس در کشور 20 درصد است یعنی از هر 100 مدرسه، 20 مدرسه در حال تخریب است که باید مورد بازسازی قرار گیرد.

عضو شورای مرکزی فراکسیون فرهنگیان مجلس عنوان کرد: امسال بودجه بیشتری به خصوص به بخش عمرانی اختصاص داده شده است بنابراین آموزش و پرورش باید با مدیریت و برنامه‌ریزی و با عدالت از این اعتبارات و تسهیلات استفاده بهینه داشته باشد.

*جلوگیری از هزینه‌های نامتعادل در آموزش و پرورش

ثروتی در پاسخ به این پرسش که «مجلس برای کسری بودجه آموزش و پرورش چه تمهیداتی را پیش‌بینی کرده است»، اظهار داشت: آموزش و پرورش به آن صورت کسری بودجه ندارد بلکه مدیریت آن اشکال دارد این وزارتخانه باید با جلوگیری از برخی مصارف غیر ضروری و با برنامه‌ریزی در چهارچوب قانون عمل کند در این صورت مطمئناً کسری بودجه نخواهد داشت.

وی افزود: هر ساله با افزایش بودجه تقاضا نیز همچنان وجود دارد معتقدم که برخی هزینه‌ها در آموزش و پرورش به صورت نامتعادل در بخش‌های مختلف آن هزینه می‌شود که این وزارتخانه باید به این موضوع توجه بیشتری داشته باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها