امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۶:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147646
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «عربی ۲۱»، شورای امنیت سازمان ملل چهارشنبه شب طی نشستی ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «عربی ۲۱»، شورای امنیت سازمان ملل چهارشنبه شب طی نشستی با درخواست گروه کشورهای عربی عضو این سازمان برای لغو تحریم تسلیحاتی شورشیان لیبیایی طرفدار خلیفه حفتر مخالفت کرد.

نشست چهارشنبه شب شورای امنیت به منظور بررسی درخواست گروه کشورهای عربی عضو سازمان ملل برای لغو تحریم تسلیحاتی شورشیان طرفدار خلیفه حفتر ژنرال بازنشسته ارتش لیبی، تشکیل شده است.

طرح لغو تحریم تسلیحاتی لیبی طرحی است که توسط مصر مطرح شد و گروه کشورهای عربی عضو سازمان ملل نیز پمن موافقت با این طرح، آن را به شورای امنیت ارجاع دادند.(جزئیات بیشتر)

هفته گذشته گروه تروریستی داعش 21 نفر از اتباع مصر را که به گروگان گرفته بود سر برید که این اقدام با واکنش دولت قاهره مواجه شد و جنگنده‌های مصری مواضع شبه نظامیان را درنه در شمال لیبی بمباران کرد.

قطر با طرح ارائه شده توسط کشورهای عربی به شورای امنیت سازمان ملل برای دخالت نظامی در لیبی مخالفت کرد.

قطر به دلیل اینکه این طرح را با هدف مقابله کشورهای مذکور با طرفداران اخوان المسلمین در لیبی می داند، مخالفت کرده است.

خلیفه حفتر، فرمانده سابق نیروهای زمینی ارتش لیبی و مخالف سرسخت اخوان المسلمین است و هدف خود از درگیری با گروه های اسلامگرا مانند انصارالشریعه لیبی پاکسازی این کشور از گروه اخوان المسلمین عنوان کرد.

انتهای پیام/ح

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها