امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۳:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147647
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 122
به گزارش گروه مانیتورینگ بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جان کربی» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا امروز به میان خبرنگاران ...

به گزارش گروه مانیتورینگ بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جان کربی» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا امروز به میان خبرنگاران آمد و از مواضع این نهاد نظامی در قبال مسائل بین‌الملل سخن گفت.

وی در ابتدا به بحران اوکراین پرداخت. پنج‌شنبه هفته گذشته نمایندگان استقلال‌طلبان و دولت مرکزی اوکراین در پایتخت بلاروس گرد هم آمدند و بنا شد در شرق اوکراین آتش‌بس شود.

روند درگیری‌ها اما ادامه یافت و غربی‌ها روسیه را به تحریک استقلال‌طلبان متهم کردند؛ استقلال‌طلبان هم ارتش اوکراین را عامل شکسته شدن آتش‌بس می‌دانند.

ژنرال کربی در خصوص بحران جاری این کشور اروپایی گفت: «آتش‌بس اجرا نشد ولی بهرحال، مسکو باید به مفاد پیمانی که امضاء کرده (توافق مینسک پایبند بماند.»

وی باز هم انگشت اتهام را به سمت مسکو گرفت و گفت: «روس‌ها باید به تمامیت ارضی اوکراین احترام بگذارند؛ ما این مسئله را با دقت تحت رصد داریم.»

حمایت از تروریست‌های سوری که آمریکا آنها را مخالفان میانه‌رو می‌نامد، محور بعدی سوالات و پاسخ‌ها بود.

مخالفان میانه‌رو در حقیقت همان ارتش آزاد سوریه هستند؛ گروهی مسلح که اولین جرقه‌های درگیری را در سوریه زد و با کشاندن پای سلاح گرم به اعتراضات خیابانی، وضعیت کنونی را برای سوریه رقم زد.

با ظهور و جان گرفتن داعش در سوریه، تروریست‌های ارتش آزاد از افسران کارآزموده بعثی داعش شکست‌های سنگینی خوردند و در عرصه اخبار و تحولات این کشور جنگ‌زده، به کنار رفتند.

حال غربی‌ها سعی دارند با تجهیز و آموزش این گروه، برگ برنده‌ای برای مبارزه مسلحانه با دولت مرکزی سوریه در دست داشته‌ باشند.

جان کربی در خصوص حمایت جنگنده‌ها از «مخالفان میانه‌رو» گفت که هنوز تصمیمی در این خصوص گرفته نشده است.

وی در خصوص آموزش نظامی اعضای این گروه هم گفت که 1200 نفر در صف انتظار هستند و دولت آمریکا در حال بررسی سوابق و هویت آنهاست.

ژنرال کربی در خصوص مفاد این دوره‌ها گفت که «شرکت‌کنندگان در این دوره‌ها، در خصوص مهارت‌های اولیه و سازمان‌دهی نظامی، آموزش‌ خواهند دید.

بناست اعضای ارتش آزاد در ترکیه آموزش ببینند.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها