امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۱۴:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147650
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «گئورگی بردنیکوف»، سفیر روسیه در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «گئورگی بردنیکوف»، سفیر روسیه در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز چهارشنبه گفت تمام شرایط برای رسیدن به موقع به توافق نهایی و جامع درباره برنامه هسته‌ای ایران آماده است.

آقای برادنیکوف که با خبرگزاری ریانووستی گفت‌وگو می کرد محول کردن وظایف بیش از حد به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در پرونده ایران را مضر دانست و تأکید کرد این امر می‌تواند به این نهاد نظارتی سازمان ملل لطمه وارد کند.

مذاکرات بین ایران و گروه 5+1 در مذاکرات ژنو 3 سرانجام به نتایج مقدماتی رسید و طرفین بر سر یک توافق مقدماتی به نقطه نظر مشترک رسیده و  و پس از اینکه  در تاریخ 20 جولای 2014 به نتیجه مشترک نرسیدند ضرب الاجل 3 آذر 93 را برای رسیدن به یک توافق جامع در نظر گرفتند.

موضوع عمده‌ای که رسیدن به یک نتیجه مرضی الطرفین را با مشکل روبه رو کرده است، عمدتا انتظارات خارج از قانونی است که کشورهای غربی از ایران دارند. موضوعاتی که بیش از بندهای مطرح شده در معاهده «ان پی تی» است.
انتهای پیام/ا.
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها