امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۱۸:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147661
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تلویزیون الجزیره خبر داد که قطر درپی اظهارات نماینده مصر در اتحادیه عرب علیه دولت ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تلویزیون الجزیره خبر داد که قطر درپی اظهارات نماینده مصر در اتحادیه عرب علیه دولت دوحه، سفیر خود& nbsp;در قاهره را فراخواند.

نماینده مصر در اتحادیه عرب درپی کشته شدن 21 نفر از اتباع این کشور توسط داعش، دولت قطر را به حمایت از تروریسم متهم کرد.

قطر با طرح ارائه شده توسط کشورهای عربی به شورای امنیت سازمان ملل برای دخالت نظامی در لیبی مخالفت کرد.خبرنگار المیادین در نیویورک گزارش داد که قطر مخالف طرح ارائه شده توسط مصر و دیگر کشورهای عربی برای حمله به لیبی به بهانه مقابله با داعش هستند.هفته گذشته گروه تروریستی داعش 21 نفر از اتباع مصر را که به گروگان گرفته بود سر برید که این اقدام با واکنش دولت قاهره مواجه شد و جنگنده‌های مصری مواضع شبه نظامیان را درنه در شمال لیبی بمباران کرد.پس از این کشورهای عربی با سرکردگی مصر، عربستان و امارات متحده تلاش کردند تا طرحی را برای عملیات نظامی در لیبی در شورای امنیت تصویب کنند.قطر به دلیل اینکه این طرح را با هدف مقابله کشورهای مذکور با طرفداران اخوان المسلمین در لیبی می داند، مخالفت کرده است.

 این در شرایطی است که قطر با میانجی‌گری ملک عبدالله پادشاه متوفی عربستان روابط خود با مصر را که از زمان کودتای نظامیان علیه محمد مرسی رئیس جمهور اخوانی این کشور قطع شده بود، از سر گرفته بود.

عربستان، امارات و بحرین به دلیل حمایت دوحه از اخوان المسلمین در مصر و دیگر کشورهای عربی، سفرای خود را از دوحه براخوانده بودند.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار