امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۰:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147679
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 124
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله عبدالله جوادی آملی پیش از ظهر امروز در درس تفسیر قرآن کریم که در مسجد اعظم برگزار ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله عبدالله جوادی آملی پیش از ظهر امروز در درس تفسیر قرآن کریم که در مسجد اعظم برگزار شد، اظهار کرد: کسانی که مشرک و ملحد بوده و در برابر انبیا ایستاده‌اند، اگر خدمت و فناوری داشته باشند، تنها بهره دنیوی دارند و اگر بهره اخروی داشته باشند، تخفیف عذاب برای آنها دارد.

وی خاطرنشان کرد: پیامبران خبر را از خدا دریافت می‌کنند، به همین دلیل نبی هستند و از آن طرف که مامور به ابلاغ هستند، رسول هستند.

این مفسر قرآن کریم با طرح این سئوال که آیا پس از پیامبر شب قدر از بین رفته است، عنوان کرد: همه ملائکه در لیلةالقدر نازل می‌شوند و این امر بابی است که مرحوم کلینی بیان کرده که ملائکه با نازل شدن به مردم عادی که نمی‌توانند پیام دهند، بنابراین باید به امام عصر این پیام را تحویل دهند.

وی با اشاره به اهمیت علم حصولی گفت: علم حصولی تا اندازه‌ای کاربرد دارد، علوم حوزه و دانشگاه تا اندازه‌ای کاربرد دارد تا انسان بتواند مشکل خود را حل کند.

جوادی‌آملی یادآور شد: اساس کار این است که مردم فرهیخته، نخبه و دانشگاهی شوند، لازم نیست کسی حکیم شود ولی باید فضا فرهنگی باشد تا در روز خطر آسیبی وارد نشود.

وی عنوان کرد: به عنوان مثال نمازی که عمود دین است، انسان را از فحشا باز می‌دارد و مردمی که با فرهنگ باشند و بدانند دین امانت الهی است و با مرگ همه چیز تمام نمی‌شود، می‌توانند نظام را حفظ کنند.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به هشت سال جنگ تحمیلی گفت: رزمندگان شجاع مرگ را ترساندند و در جنگ، مبارزه و جهاد خط ضربدری روی خوف کشیدند.

وی خاطرنشان کرد: اگر روی ترس و هراس ضربدر خورد و انسان با خدا معامله کرد، چیزی کم ندارد، این فرهنگ روح ملت را ستون می‌کند تا خود و نظام را حفظ کند.

انتهای پیام/78003/صا20/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها