امروز : شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 21
۱۱:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147682
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 130
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رایزنی فرهنگی ایران در بلاروس، از تاریخ 21 تا 26 بهمن در نمایشگاه بین‌المللی کتاب مینسک، شرکت کرد.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رایزنی فرهنگی ایران در بلاروس، از تاریخ 21 تا 26 بهمن در نمایشگاه بین‌المللی کتاب مینسک، شرکت کرد. این نمایشگاه در سالن Bel Expo که در جنب رزیدانس ریاست جمهوری این کشور قرار دارد برگزار شد.

در این گردهمایی فرهنگی 32 کشور خارجی از جمله کشورهای حوزه آسیانه میانه و کشورهای عراق، ترکیه، سوریه، فرانسه، آمریکا، روسیه و چین (به عنوان میهمان ویژه) به همراه بیش از 55 ناشر داخلی، شرکت کردند.

 

غرفه 50 متری ایران که امسال عنوان زیباترین غرفه را به خود اختصاص داد و به همین منظور دیپلم ویژه را از برگزارکنندگان نمایشگاه دریافت کرد، مورد بازدید بسیاری از مخاطبان نمایشگاه بین‌المللی کتاب مینسک، قرار گرفت.

بازدیدکنندگان غرفه ایران، بیش‌ترین درخواست را برای دریافت و خرید قرآن مجید و منشورات به زبان روسی مؤسسه مطالعات اسلامی مسکو، ارایه دادند. کتاب‌های اشعار عمر خیام، سعدی، مولانا و حافظ نیز از دیگر درخواست‌های پرشمار مراجعین بود.

در بخش غیرمکتوب غرفه ایران نیز درخواست‌های بسیاری برای خرید صنایع دستی کشورمان و پوسترهای آثار استاد فرشچیان و کارت‌پستال‌های کوچک مناظر و نقاشی‌های ایرانی، ارایه می‌شد.

بنا بر اعلام این خبر، بسیاری از شخصیت‌های فرهنگی و سیاسی بلاروس هم همراه با خیل بازدیدکننددگان این نمایشگاه، از غرفه ایران بازدید کردند که می‌توان از رییس مجلس سنا، وزیر امور خارجه، رییس کتابخانه ملی، رییس اتحادیه نویسندگان و وزیر اطلاعات و انتشارات و همینطور مفتی مسلمانان بلاروس، نام برد.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها