امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۸:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147683
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم به نقل از موسسه آموزش عالی اجتهاد، بانو مجتهده زهره صفاتی که به دعوت شوراى پاپى خانواده واتیکان در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم به نقل از موسسه آموزش عالی اجتهاد، بانو مجتهده زهره صفاتی که به دعوت شوراى پاپى خانواده واتیکان در هیئتی همراه با معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده به واتیکان سفر کرده بود با پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان، اسقف پالیا رئیس شوراى پاپى خانواده و... دیدار و گفت‌وگو کرد.

این مفسر قرآن در دیدار با رهبر کاتولیک‌های جهان یک مجلد قرآن کریم ترجمه شده به زبان اسپانیایی را به وی هدیه کرد و در سخنانی اظهار کرد: «اینجانب از قم، کتاب آسمانى قرآن کریم را به شما تقدیم می‌کنم و سلام گرم رهبران دینى را به شما ابلاغ می‌کنم».

وی با بیان اینکه امید است این دیدارها، سرفصل جدیدى براى ارتباط بین اسلام و مسیحیت باشد خواستار تلاش همه جانبه رهبران ادیان ابراهیمى در راستای نفى خشونت و افراطی‌گری با حربه تکفیر در جهان شد.

صفاتی در دیدار با اسقف پالیا رئیس شوراى پاپى خانواده نیز به تبیین دیدگاه دین مبین اسلام، در مورد زن و خانواده پرداخت و با اشاره به مسئله خشونت و استفاده ابزارى و غیرانسانی علیه زنان تأکید کرد: ناهنجاری‌های موجود در جهان امروز، یکى از عوامل مهم ناامنی‌های اجتماعى و تهدید محسوب می‌شود، و مانع بزرگى بر سر راه توسعه و پیشرفت اجتماعى، بهداشت و حقوق بشر است.

مؤلف تفسیر شریف «معاد از دیدگاه قرآن» با بیان اینکه «جهانیان باید در نفی خشونت و افراطی‌گری تلاش همه جانبه داشته باشند، تصریح کرد: یکى از پیامدهاى چنین رفتارهایى، خشونت علیه زنان و کودکان در سراسر جهان است.

وی همچنین در دیدار با مسئولان موسسه اسقفی مطالعات عربی اسلامی وابسته به واتیکان به تشریح دیدگاه‌های اسلام در امور معرفتى پرداخت و خاطرنشان کرد: خداوند ظرفیت‌هایی را در انسان قرار داده که اگر تربیت انبیاء الهى در او رشد کند، به مقامات بلند معنوى دست پیدا می‌کند که عالی‌ترین آن در وجود انبیاء و اولیاء الهى است.

وی با اشاره به چالش‌های دنیاى امروز که فراروى بشر قرار دارد اظهار کرد: تنها با همدلى و هم‌گرایی ادیان توحیدى و ابراهیمى و با تعلیمات خالص انبیاء الهى، می‌توان آن‌ها را حل کرد.

صفاتی در پایان به پیام مقام معظم رهبرى خطاب به جوانان و فرهیختگان غرب اشاره کرد و یادآور شد: این پیام، در راستای روشن کردن اذهان جوانان در اروپا و آمریکاى لاتین و فهمیدن اسلام با رجوع به قرآن کریم می‌تواند در تنویر افکار جهانیان مؤثر باشد.

انتهای پیام/2258/صا

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها