امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۷:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147692
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام احمد مبلغی، رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی امروز در نامه‌ای به دکتر احمد الطیب، شیخ ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام احمد مبلغی، رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی امروز در نامه‌ای به دکتر احمد الطیب، شیخ الازهر مصر، با ابراز تاسف نسبت به کشتار وحشیانه و غیرانسانی 21 انسان مظلوم مصری توسط گروه تروریستی داعش و ضمن تسلیت به وی، نوشت: این حوادث تلخ و هولناک، ریشه در جهل کامل نسبت به دین اسلام، روحیه غیرانسانی و تعصب خشک مذهبی مرتکبین آن( گروه تروریستی داعش) دارد.
بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه مذاهب اسلامی، حجت‌الاسلام احمد مبلغی در این نامه ضمن ابراز همدردی با شیخ احمد الطیب و الازهر، از علمای اسلام و مذاهب مختلف خواسته تا در این برهه حساس، تمام تلاش خود را نسبت به مقابله جدی و فراگیر با پدیده خشونت، افراطی‌گری و تکفیر به کار گیرند.

وی در ادامه آورده است: در این شرایط حساس، اگر علمای اسلام مقابله جدی و فراگیر با پدیده تکفیر، افراطی گری و خشونت انجام ندهند، امت به صورت کلی فرصت بازیابی هویت خود، ارائه چهره صحیح از اسلام و توانایی بر تنظیم روابط فیما بین خود را از دست خواهد داد.

«حجت‌الاسلام احمد مبلغی در ادامه این پیام خاطرنشان کرد: حتی تصور این جنایت غم‌انگیز بسیار سخت است تا چه رسد به اینکه شاهد وقوع آن باشیم.

 وی گفت: اگر با خشونت و تکفیر مبارزه نکنیم پدیده‌هایی چون کینه‌توزی، تعصب مذهبی و جدایی اتباع ادیان الهی در جامعه نهادینه می‌شود و از آن پس دیگر کاری از هیچکس ساخته نیست.

نماینده جمهوری اسلامی ایران در کنفرانس الازهر مصر خاطرنشان کرد: از خداوند متعال می‌خواهم که ما و شما و اندیشمندان اسلامی را موفق کند تا در این برهه حساس و خطرناک، دراین مسیر قدم برداریم.

گروه تروریستی داعش فیلمی را از سربریدن 21 تبعه مصری را تحت عنوان «پیامی امضا شده با خون به امت صلیبی» منتشر کرد.

انتهای پیام/س

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار