امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۴:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147702
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مهدی قره‌شیخلو رئیس سازمان دارالقرآن در آیین افتتاحیه مرحله ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مهدی قره‌شیخلو رئیس سازمان دارالقرآن در آیین افتتاحیه مرحله کشوری مسابقات قرآنی تسنیم و تلاوت که امشب 29 بهمن‌ماه با حضور غلامعلی حدادعادل در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد به ارائه توضیحاتی درباره این مسابقات پرداخت و اظهار داشت: سال گذشته مسابقات قرآنی تسنیم ویژه دستگاه‌های فرهنگی طراحی شد تا از این طریق در راستای توسعه برنامه‌های قرآنی در بین دستگاه‌ها گامی مؤثر برداشته شود.
وی هدف از برگزاری مسابقات تسنیم را آشنایی با تخصص‌های قرآنی در بین کارکنان دستگاه‌های فرهنگی عنوان کرد و افزود: یکی از نتایج برگزاری این مسابقات تشکیل شورای توسعه فعالیت‌های قرآنی در دستگاه‌های فرهنگی است که امیدواریم این شورا بتواند در بین کارکنان و خانواده‌های دستگاه‌های فرهنگی توجه به قرآن را نهادینه کند.
رئیس سازمان دارالقرآن با بیان اینکه مسابقات تلاوت نیز از 2 سال پیش کلید خورد گفت: این مسابقات قاریان را به حفظ قرآن و توجه به مفاهیم هدایت می‌کند همچنین حافظان قرآن نیز در این مسابقات بیش از سایر مسابقات قرآنی کشور به مفاهیم قرآنی توجه خواهند داشت.
قره‌شیخلو با اشاره به استقبال قرآن‌آموزان از مسابقات تلاوت گفت: امیدواریم سطح برنامه‌های قرآنی با برگزاری چنین مسابقاتی ارتقا یابد.
وی در ادامه ساماندهی مشارکت‌های مردمی در فعالیت‌های قرآنی را یکی از مأموریت‌های سازمان دارالقرآن عنوان و خاطرنشان کرد: 2 هزار مؤسسه قرآنی و بیش از 4500 خانه قرآن شهری و روستایی تحت نظارت سازمان درالقرآن فعالیت دارند که تمامی این مؤسسات به صورت مردمی اداره می‌شوند و ما به عنوان دستگاه حاکمیتی تلاش می‌کنیم این نهادها را ساماندهی کنیم.
رئیس سازمان دارالقرآن با اشاره به اینکه امشب از 18 اتحادیه، مؤسسه و خانه قرآن شهری و روستایی تجلیل می‌شود از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست تا در اختیار دادن بودجه مناسب به دستگاه‌های قرآنی فعالیت‌های فرهنگی را توسعه بخشند و گفت: اگر بودجه‌ مناسبی به دستگاه‌های قرآنی اختصاص یابد به طور حتم ما نیز بهتر می‌توانیم خدماتی برای فعالان قرآنی ارائه دهیم.
قره‌شیخلو به تقدیر از دو مدیر قرآنی که امشب صورت می‌گیرد اشاره کرد و گفت:‌حسن گروسی مدیر سابق شبکه قرآن و معارف سیما در طول فعالیت‌ خود زحمات بسیاری برای ارتقای برنامه‌های قرآنی در سیما داشت همچنین ولی یاراحمدی مدیر سابق مرکز قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه نیز در طول مدیریت اقدامات ارزشمندی ارائه کرد که جا دارد در این مراسم از زحمات این مدیران قرآنی تقدیر کنیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها