امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۴:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147704
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۰۷
تعداد بازدید: 246
حجت‌الاسلام سید‌مهدی موسوی‌نژاد نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی ...

حجت‌الاسلام سید‌مهدی موسوی‌نژاد نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به اظهارت اخیر سخنگوی وزارت خارجه در مورد مذاکرات هسته‌ای که ما به دنبال تفاهم در مذاکرات هستیم، گفت: بازی با کلمات و اصطلاحات تغییری در روند سیاست‌های اتخاذ شده نظام در مورد مذاکرات هسته‌ای ایجاد نمی‌کند.

وی افزود: آنچه که تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای به دنبال آن بود، این است که توافق در ۲ مرحله کلی و جزئی انجام شود که 4 فروردین زمان مشخص شده برای انجام توافقات کلی در نظر گرفته شده بود و توافقات جزئی نیز بنا بود تا تیرماه به سرانجام برسد.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس اظهار داشت: دو مرحله‌ای شدن توافق هسته‌ای توطئه و ترفند آمریکایی-غربی است که نمونه آن را در مورد سایر کشورها نیز مشاهده کرده‌ایم که توافق اسلو از این جمله است.

موسوی‌نژاد همچنین خاطرنشان کرد: غربی‌ها تحت عنوان توافق کلی می‌خواهند نقشه‌ای را طراحی کنند که کشور ما در حوزه‌های متعدد مختلف هسته‌ای متوقف شود و در مرحله بعد که آنها باید به توافقات خود عمل کنند این کار را انجام ندهند.

وی افزود: توافق ژنو یک توافق کلی بود و بنا بود که پس از آن طرفین مذاکرات در جزئیات به توافق برسند و علی‌رغم اینکه ایران به تعهدات خود عمل کرد اما غربی‌ها حاضر به انجام تعهدات خود نشدند.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس اظهار داشت: اینکه سخنگوی وزارت امور خارجه تعبیر تفاهم را مقابل توافق به کار می‌برد موضوعی را تغییر نمی‌دهد و به کار بردن تعابیر دیگر برای بحث توافق هسته‌ای دور زدن و عدم شفافیت در مذاکرات هسته‌ای است.

موسوی‌نژاد در پایان گفت: سخنگوی وزارت امور خارجه از به کار بردن مفهوم تفاهم به دنبال توجیه عملکرد وزارت خارجه در مذاکرات هسته‌ای و در بحث توافق در 4 فروردین است و این کار در واقع فریب افکار عمومی است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار