امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۱۵:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147706
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۰۷
تعداد بازدید: 113
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در ادامه رایزنی‌های رسانه‌ای درباره مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در ادامه رایزنی‌های رسانه‌ای درباره مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 5+1، یک پایگاه آمریکایی ادعا کرد که هیات مذاکره ایرانی درباره کاهش ظرفیت غنی‌سازی موافقت کرده است.

پایگاه آمریکایی «جوآن کول» در گزارشی به نقل از منابع مطلع از مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 5+1 گزارش داد: «دولت اوباما درباره حصول توافق هسته‌ای ایران خوشبین است».

«کارلین میر» آمریکایی ساکن شیکاگو و مدیر سابق وبلاگ «بین خطوط را بخوانید» در این گزارش تاکید کرد: «فرصت توافق طی هفته گذشته به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش یافته است».

در این گزارش ادعا شده است: «مذاکره‌کنندگان ایرانی با اصول یکی از سه پیشنهاد غرب درباره کاهش ظرفیت غنی سازی ایران موافقت کردند که بر این اساس زمان گریز هسته‌ای کمتر از یک سال نخواهد بود».

این گزارش در حالی منتشر شده که علی رغم ادامه گفت‌وگوهای طولانی هسته‌ای ایران و گروه 5+1 و به ویژه آمریکا، طبق گزارش رسانه‌ها همچنان موانعی بر سر توافق نهایی هسته‌ای وجود دارد که یکی از مهمترین موانع بحث لغو تحریم‌های نامشروع و غیرقانونی است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها