امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۰:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147709
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۰۷
تعداد بازدید: 110
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ در حالی که بسیاری از رسانه‌ها و مقامات برخی کشورها از کمک ترکیه به داعش ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ در حالی که بسیاری از رسانه‌ها و مقامات برخی کشورها از کمک ترکیه به داعش در مبارزه با دولت سوریه خبر می‌دهند، سرویس اطلاعاتی ترکیه درباره احتمال حمله داعش به سفارتهای خارجی هشدار داد.

روزنامه «حریت» چاپ آنکارا گزارش داد: «سرویس اطلاعاتی ترکیه به پلیس و نیروهای امنیتی این کشور درباره اعضای داعش که از کوبانی(عین العرب) خارج و وارد ترکیه شدند، هشدار داده است».

در هشدار سرویس اطلاعاتی آمده است: «داعش احتمالا روی حملات مسلحانه یا بمبگذاری در آنکارا و استانبول علیه ماموریتهای دیپلماتیک کشورهای حاضر در ائتلاف به رهبری آمریکا در مقابل داعش در حال کار هستند».

در گزارش این روزنامه آمده است که نیروهای داعش به دنبال عقب‌نشینی و شکست از نیروهای کرد در عین‌العرب(کوبانی) سوریه در نزدیکی مرز ترکیه،‌ وارد این کشور شده‌اند.

در هشدار سوم فوریه سرویس اطلاعات ترکیه تاکید شده حدود 3000 عضو داعش از سوریه و عراق در منطقه حضور دارند و قصد عبور از مرز ترکیه و ورود به این کشور بویژه از استان هاتای، آدانا آنکارا و استانبول هستند.

در هشدار این سرویس اطلاعات همچنین از ورود تعدادی از شهروندان سوری و فلسطینی بین 17 تا 25 ساله به ترکیه به عنوان مهاجر و پناهجو خبر داده شده؛ کسانی که به گفته سرویس مخفی ترکیه به دنبال برنامه‌ریزی برای سفر به اروپا برای حمله به اعضای ائتلاف ضد داعش هستند.

خبر هشدار سرویس اطلاعات ترکیه درباره حملات احتمالی داعش در حالی منتشر شده که بسیاری از رسانه‌ها و مقامات برخی کشورها از کمک و همراهی ترکیه با تروریست‌های داعش به منظور مقابله آنها با دولت سوریه خبر داده و از آن به شدت انتقاد کرده‌اند.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار