امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۵:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147719
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۰۷
تعداد بازدید: 65
ابراهیم آقا‌محمدی نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با ...

ابراهیم آقا‌محمدی نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به اظهارات اخیر سخنگوی وزارت امور خارجه مبنی بر به کار بردن تعبیر تفاهم درباره  مذاکرات، گفت: استفاده از کلمه تعبیر تفاهم به جای توافق درباره مذاکرات بازی با کلمات است و این کار با هدف خارج کردن مذاکرات از مجاری نظارت قانونی انجام می‌شود.

وی افزود: در مورد توافق ژنو نیز کار به همین ترتیب بود و تیم مذاکره‌کننده به جای توافق در موضوع از تعبیر اقدام مشترک استفاده کرده و می‌کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: ما در مذاکرات به دنبال توافق هستیم، آنهم توافق روشن که امکان تفسیر‌های متفاوت از آن وجود نداشته باشد.

آقامحمدی همچنین خاطرنشان کرد: مقامات وزارت امور خارجه مقصود خود از تفاهم را به طور دقیق تشریح کنند و این موضوع را روشن کنند که منظور آنها از تفاهم در مذاکرات چیست.

وی افزود: اگر بناست در مذاکرات هسته‌ای غنی‌سازی 20 درصد ما متوقف شود در قبال آن باید تمامی تحریم‌ها علیه کشور ما به طور یکجا لغو شود و پرونده هسته‌ای ما در سازمان ملل بسته شده و روال عادی خود را طی کند.

عضو کمیسیون امنیت داخلی و سیاست خارجی مجلس در پایان گفت: ملت ما ذره‌ای از حقوق هسته‌ای خود عقب‌نشینی نخواهد کرد و کلمات تفسیر‌پذیر نه در مذاکرات و نه در قرارداد برای مردم قابل پذیرش نخواهد بود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار