امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۲۳:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147725
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۲۹
تعداد بازدید: 272
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، پیش از ظهر امروز همایشی تحت عنوان «همایش اقتصاد مقاومتی» به مناسبت روز بزرگداشت ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، پیش از ظهر امروز همایشی تحت عنوان «همایش اقتصاد مقاومتی» به مناسبت روز بزرگداشت مهندس در تالار اتاق بازرگانی و صنعت و معدن برگزار شد.

این همایش که به همت سازمان بسیج مهندسی استان اصفهان و جمعی از نهادها و ارگان‌های مرتبط با بخش مهندسی استان اصفهان برگزار شده بود، با هدف گردهمایی مجامع و انجمن‌های مهندسی استان اصفهان و در راستای تحقق یک هم‌گرایی و هم‌افزایی در این عرصه تشکیل جلسه داد.

گفتنی است که همایش اقتصاد مقاومتی، نخستین گردهمایی مهندسی استان اصفهان و با حضور نمایندگانی از 15 نهاد رسمی و اصلی مرتبط با بخش مهندسی استان همچون انجمن کارشناسان رسمی دادگستری، انجمن انبوه‌سازان، انجمن شرکت‌های ساختمانی و تاسیساتی، انجمن صنفی مهندسان و مشاوران خانه صنعت و معدن، اتاق تعاون، جامعه اسلامی مهندسی استان و اتاق بازرگانی، انجمن مهندسان یارانه و IT و ... تحت عنوان شورای هماهنگی مجامع و نظامات مهندسی استان اصفهان بود.

در ابتدای این همایش رئیس اتاق بازرگانی استان اصفهان اظهار کرد: امروز حضور و گردهمایی مهندسان استان اصفهان را در لوای یک پرچم و عنوان باید مبارک دانست.

خسرو کساییان بیان کرد: گردهمایی تمام انجمن‌های اصلی مهندسی استان اصفهان و تشکیل شورای هماهنگی مجامع و نظامات مهندسی استان اصفهان اتفاق میمون و فرخنده‌ای است که ماحصل آن یک هماهنگی و همگرایی موفق‌ خواهد بود.

وی تصریح کرد: عالم هستی بر اساس یک نظم و مهندسی خاصی از سوی خداوند متعال ساخته شده و برای پیمودن مسیر موفقیت باید بر طبق این نظم و هماهنگی پیش رفت، بدین منظور تشکیل نخستین گردهمایی انجمن‌های مهندسی استان اصفهان نوید موفقیت‌های روزهای آتی را می‌دهد.

در ادامه همایش، آرمان‌پناه از مهندسین پیشکسوت استان اصفهان که فعالیت جدی و حرفه‌ای خود را پیش از انقلاب اسلامی آغاز کرده است، بیان کرد: تمام برنامه‌های جهانی که منجر به موفقیت شده است، بر اساس یک الگوی برنامه‌ریزی شده مهندسی بوده است.

وی با اشاره به نقش بی‌بدیل مهندسی در موفقیت‌آمیز بودن یک حرکت و فعالیت، افزود: طبق گفته شیخ بهایی یک مهندس، یک اقتصاددان است و این یک اصل اثبات شده در جهان امروز است.

آرمان‌پناه خطاب به مهندس محمدرضا باهنر، نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولیت امروز شما بیش از پیش است، چرا که با توجه به حضور مؤثر شما در امر قانون‌گذاری و شرایط اقتصادی کشور، باید تمام تلاش خود را برای محقق شدن منویات رهبری در امر اقتصاد مقاومتی و دیده شدن این امر در بودجه سال 94 انجام دهید.

عضو هیئت‌مدیره کانون کارشناسان رسمی دادگستری تاکید کرد: بی‌تردید اجرا و تحقق اقتصاد مقاومتی راهگشا برای وضعیت اقتصادی مملکت است و به تعبیری زلف نجات اقتصاد کشور به اجرای اقتصاد مقاومتی گره خورده است.

وی تاکید کرد: نباید مسئولان دولتی و اجرایی کشور، نمایندگان مجلس و مردم و فعالان اقتصادی اجازه دهند که سرنوشت اقتصاد مقاومتی همچون اصل 44 شود و به دست فراموشی و غفلت بیفتد.

استاندار اصفهان نیز در بخش دیگری از این جلسه همچنین با بیان اینکه هنوز متوجه نشده‌ام چرا باید استاندار در هر جلسه‌ای که حاضر می‌شود سخنرانی کند، گفت: حضور استاندار در چنین جلساتی برای آشنا شدن با مشکلات و پیشنهادات فعالان از نزدیک است.

رسول زرگرپور تأکید کرد: حقیقتا همان‌طور که دیگران گفتند حضور باشکوه و گردهمایی مهندسی و نمایندگان انجمن‌های مهم مهندسی استان اصفهان بر سر یک میز مشترک و زیر چتر یک تشکل چون، شورای هماهنگی مجامع و نظامات فنی و مهندسی استان اصفهان، یک اتفاق فرخنده و مبارکی است.

وی خاطرنشان کرد: هم‌افزایی، همیاری و هماهنگی جوامع مهندسی امری بسیار ضروری و تاثیرگذار خواهد بود که امروز می‌توان به طور یقین نوید آثار و برکات آن را در روزهای آتی داد.

در پایان جلسه همچنین محمدرضا باهنر به برخی از سؤالات فعالین اقتصادی، مهندسین و کارآفرینان پاسخ داد.

در این پرسش و پاسخ سؤالاتی چون چرایی نظارت بیشتر مجلس و کوتاهی نمایندگان مجلس در این امر، چرایی طولانی بودن روند قانونی دادن مجوز لازم به کارآفرینان برای ایجاد یک کسب و کار جدید و عدم ورود جدی مجلس در بحث قاچاق کالا مطرح شد.

باهنر در پاسخ به سؤالات تصریح کرد: در بحث گمرک و افزایش تعرفه به عنوان راه حل جلوگیری از ورود قاچاق، باید تدبیری جدی و مؤثرتری داشت، چرا که دیوار افزایش تعرفه نامحدود و بی‌ضابط نیست، بلکه بر اساس یک سری اصول می‌توان تعرفه را افزایش داد.

وی ادامه داد: حقیقت امر این است که روند بروکراسی و اداری در کشور بسیار طولانی و خسته‌کننده است و ما هم موافقیم، اما حمایت بی‌دریغ مجلس بر اساس تصویب لوایح و طرح‌ها از شرکت‌های دانش‌بنیان و تاکید بر امر تجاری‌سازی اقدامی است که صورت گرفته است.

رئیس جامعه اسلامی مهندسین گفت: متاسفانه برخی از دولت‌مردان با بیان غیر صحیح وقایع و آمارهای اقتصادی موجب سیاه‌نمایی و سوءاستفاده رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی را علیه مسئولان و وضعیت اقتصادی فراهم کرده‌اند، بیان سخنانی چون خارج شدن 22 میلیارد دلار ارز از کشور و یا سودجویی 12هزار میلیارد تومانی در یکی از بانک‌های کرمان (در حالی که همه نقدینگی پول کرمان این مقدار نیست و نمی‌شود) به چه معنا است، باید دقت بیشتری کرد.

باهنر در پایان اظهار کرد: متاسفانه باید اینجا بیان کنم که بیش از 80 درصد وقت نمایندگان مجلس صرف اموری چون نشستن در دفتر نمایندگی خود در شهرستان و حل و فصل مشکلات مردم حوزه انتخاباتی آنها می‌شود که وظیفه قانونی آنها نیست و تنها 20 درصد زمان نمایندگان صرف انجام وظایفی است که قانون اساسی مشخص کرده است.

انتهای پیام/63030/ذ40/د1000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها