امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۲:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147728
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۲۹
تعداد بازدید: 336
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ساری، حجت‌الاسلام سید محمدرضا فقیهی بعدازظهر امروز در همایش آموزشی عمره‌گزاران سال 94 ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ساری، حجت‌الاسلام سید محمدرضا فقیهی بعدازظهر امروز در همایش آموزشی عمره‌گزاران سال 94 مازندران که در سالن پیامبر اعظم (ص) ساری برگزار شد، اظهار کرد: هر ساله در ستاد عمره و عتبات، یک سری شعارهای فرهنگی را در نظر می‌گیریم که عنوان شعار 93 ـ 94، «اقامه نماز سرّ حج» است.

وی تصریح کرد: اهداف اجرایی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان شامل سفری آسان، ارزان و باکیفیت است که می‌توان به دریافت سهمیه خارج از نوبت، تسیهلات سفر، وام، مدیران خوب، برنامه‌ریزی فرهنگی مناسب و دریافت تخفیف از مراکز مختلف اشاره کرد.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان کشور با اشاره به تخفیفاتی که از تعدادی مراکز برای اعزام دانشجویان دریافت شده است، افزود: با پیگیری‌هایی که انجام دادیم مبلغ عمره دانشجویی در مازندران به کمتر از 2 میلیون تومان رسیده، در حالی که قبل از آن بین 2 میلیون و 200 تا 2  میلیون و 400 هزار تومان بوده است.

فقیهی از ارائه محصولات فرهنگی ویژه مطالعه قبل و حین سفر حج به اساتید و دانشجویان گفت و اینکه محصولات ما شامل کتاب‌های قرآن، از میقات تا عرفات، عمره، فرصت‌ها و سنت‌ها، دریا به دریا، همراه تا قبله و سیر در حرمین، ادعیه سعی و طواف همچنین نرم‌افزار "تا حضور" است.

وی با اشاره به اهمیت سفر روحانی حج عمره در زندگی انسان‌ها، گفت: در سال‌ جاری 328 هزار نفر از دانشجویان و اساتید کشورمان برای اعزام به سفر حج ثبت‌نام کردند که نام بیش از 310 هزار نفر آنها به قرعه نیفتاده است.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان کشور، بیان کرد: قدر این فرصت را بدانید، در سفر معنوی و روحانی حج، شانس معنا ندارد، این توفیقی که نصیب شما شده است، حاصل اعمال نیک شما یا پدران و مادران شماست و باید سعی کنید با اعمال و رفتار خوب خود، از این سفره الهی بهره کافی را ببرید.

این مسئول با اشاره به زیبایی‌های حج افزود: سفر معنوی حج اتصال و ارتباط عاطفی و عارفانه با خدای یگانه و بهترین فرصت برای درخواست بهترین‌ چیزها از معبود است.

وی در پایان گفت: عمل ما در سفر معنوی حج باید طوری باشد که نقطه عطفی در زندگی ما ایجاد کند و مایه توفیق ما در دنیا و آخرت باشد.

به گزارش فارس، 390 دانشجو، استاد و مدیر کاروان از استان مازندران به سرزمین وحی مشرف می‌شوند.

انتهای پیام/86001/ش30/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها