امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۶:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147732
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۲۹
تعداد بازدید: 174
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عباس آخوندی امروز در مراسم افتتاح محور چهار خطه رباط کریم - حسن آباد (جاده قدیم تهران - ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عباس آخوندی امروز در مراسم افتتاح محور چهار خطه رباط کریم - حسن آباد (جاده قدیم تهران - قم) اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی 5 هزار میلیارد تومان بدهی به شرکت ها دارد و این یعنی بیشترین بار ما بر دوش دفاتر مهندسی است.

وی با تاکید بر لزوم ساماندهی شهر تهران و حومه اظهار داشت: حدود 20 درصد جمعیت کل کشور در استان تهران زندگی می‌کنند و در این راستا توجه به ساماندهی این شهر امری ضروری است.

وی تاکید کرد: گروهی را مامور کرده‌ام تا موضوع طراحی یکپارچه مجموعه شهری تهران شامل استان تهران و استان البرز را پیگیری کنند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه طرح ساماندهی یکپارچه تهران بزرگ در حال تهیه است، اظهار داشت: یکپارچگی شبکه حمل و نقل و یکپارچگی شبکه خدمات شهری از ویژگی‌های این طرح است.

آخوندی یادآور شد: مجبوریم تهران در بخش حمل و نقل ریلی را توسعه دهیم؛ در حال حاضر این مجموعه شهری 15 میلیونی حمل و نقل نابسامانی دارد و تمام جاده‌های خروجی تهران از چندین سال پیش بیش از ظرفیت خود در این محور تردد می‌کند.

به گفته وی،به عنوان مثال تردد روزانه در آزاد راه تهران - کرج 110 هزار خودرو و در آزاد راه تهران - قم 52 هزار خودرو است.

وی با تاکید بر اینکه باید ترافیک جاده‌های استان تهران به راه‌آهن منتقل شود، بیان کرد: برنامه‌ریزی کردیم تا راه‌آهن تهران - قزوین را دو خطه، تهران - کرج را 4 خطه، تهران - گرمسار را 4 خطه و تهران - پرند را دو خطه کنیم و به شهرهای نزدیک راه‌آهن ایستگاه دهیم که امیدواریم در دولت اول تدبیر و امید این عملیاتی شود.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: سیاست کنترل جمعیت در منطقه تهران و به دنبال آن ارتقاء کیفیت زندگی باید در دستور کار باشد، زیرا کسی کیفیت زندگی را در تهران و بخصوص حومه حس نمی‌کند.

آخوندی تاکید کرد: 15 میلیون جمعیت در استان تهران وجود دارد اما در حاشیه خلیج فارس در هر 100 هکتار حدود 5 نفر اقامت دارند و این وضع قابل قبول نیست.

وی با تاکید بر اینکه برقی کردن خطوط ریلی در دستور کار دولت است، بیان کرد: خطوط ریلی منتهی به تهران همه 4 خطه خواهند شد، ضمن آنکه توسعه خطوط ریلی حومه‌ای در دستور کار است.

وی با بیان اینکه برقی کردن راه‌آهن تهران - مشهد در دستور کار دولت قرار دارد، اظهار داشت: پس از آن خطوط ریلی جنوب کشور و غرب کشور برقی می‌شوند.

وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: برنامه‌ریزی کردیم فرودگاه امام خمینی(ره) به خط آهن تهران - قم متصل شود.

وی گفت: هفته آینده عملیات مرحله دوم خط آهن سریع‌السیر تهران - قم - اصفهان آغاز خواهد شد که با هزینه 2.6 میلیارد دلار عملیاتی می‌شود و سرعت قطارها در این مسیر 350 کیلومتر در ساعت خواهد بود.

آخوندی یادآور شد: همچنین پروژه آزاد راه چرمشهر تا آبیک قزوین به طول 156 کیلومتر به تازگی آغاز شده است.

انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها