امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۷:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147749
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۰۲:۳۰
تعداد بازدید: 214
به گزارش خبرنگار دفاعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دوازدهمین سالگرد شهادت سردار شهید مجید حاجی حاتم جانشین اداره عملیات ستاد مشترک سپاه، ...

به گزارش خبرنگار دفاعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دوازدهمین سالگرد شهادت سردار شهید مجید حاجی حاتم جانشین اداره عملیات ستاد مشترک سپاه، امروز پنجشنبه، بعد از نماز مغرب و با حضور فرماندهان عالیرتبه نظامی و همرزمان آن شهید برگزار می شود.

این مراسم در حسینیه شهدا واقع در میدان شهدا، ابتدای خیابان ناطقی و جنب مسجد خیر برگزار خواهد شد.

سردار شهید مجید حاجی حاتم در تاریخ ۱۵خرداد ۱۳۳۹ مصادف با روز عید قربان در تهران متولد شد، دوران ابتدایی و دبیرستان را در خیابان نیروی هوایی سپری کرد و همزمان با مبارزات ملت ایران در سرنگونی رژیم منحوس شاهنشاهی به همراه مجاهدانی همچون شهید بهشتی و مطهری، به فعالیت های فرهنگی و تبلیغی و سپس به صورت مسلحانه علیه رژیم پهلوی به مبارزه پرداخت و در عملیات های مختلف از جمله در مقابله با گارد شاهنشاهی که به پادگان نیروی هوایی حمله ور شده بود شرکت کرد.

وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در کمیته انقلاب اسلامی به پاسداری از انقلاب پرداخت و در قالب کمیته جنگ های نامنظم که از سوی شهید چمران سازماندهی شده بود در ابتدای سال ۵۸ به سردشت اعزام و مدت سه ماه در آن منطقه به مقابله با گروههای تجزیه طلب و وابسته به رژیم بعثی عراق پرداخت. با فراخوان مسئولین نظام به خدمت سربازی اعزام شد و در هنگام تهاجم عراق به میهن اسلامی به عنوان دیده بان توپخانه ارتش در منطقه عمومی سرپل ذهاب مشغول انجام وظیفه بود و در نیمه دوم سال ۱۳۶۰ در عملیات مطلع الفجر منطقه عمومی تنگه قاسم آباد مجروح شد.

وی پس از خدمت سربازی به دعوت مسئولین استان کردستان به عضویت سپاه در آمد و بلافاصله پس از ورود به سپاه(نیمه دوم سال ۱۳۶۱) که همزمان با تشکیل تیپ ۱۰۵ قدس(لشکر ۱۶ قدس فعلی) بود بعنوان رئیس ستاد تیپ فوق منصوب و مشغول خدمت شد.

در طول این مدت در اکثر عملیات های پاکسازی ضدانقلاب و دفع تهاجم عراق در منطقه شمالغرب(استانهای کردستان و آذربایجان غربی) حضور فعال داشت در سال ۶۵ به قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) اعزام و در سمت جانشین و سرپرست عملیات این قرارگاه و متعاقباً در سال ۷۱ به تهران منتقل و در سمت های مدیر عملیات ویژه، مسئول معاونت طرحریزی، مسئول معاونت عملیات و جانشین اداره عملیات ستاد مشترک سپاه(معاونت عملیات فعلی) مشغول به خدمت شد.

او در طول مدت خدمت دوره کارشناسی مدیریت دولتی را در دانشگاه امام حسین(ع)، دوره فرماندهی و ستاد را در دانشکده دافوس سپاه و دوره عالی جنگ را در دانشکده دوره عالی جنگ سپاه طی کرد و در چندین دوره بعنوان استاد جنگ های نامنطم و پدافند داخلی در دانشکده دافوس به تدریس پرداخت.

سردار حاجی حاتم پس از سال های مبارزه و مجاهدت در راه حفاظت از نظام مقدس جمهوری اسلامی در تاریخ ۳۰ بهمن ۱۳۸۱ مصادف با شب عید غدیر، هنگام بازگشت از ماموریت بررسی وضعیت امنیتی استان سیستان و بلوچستان بهمراه ۲۷۲ نفر از پاسداران لشکر ۴۱ ثارالله(ع) براثر اصابت هواپیمای ایلوشین سپاه به ارتفاعات فریز کرمان به خیل عظیم شهدای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ملحق و بقایای پیکر پاکش در قطعه ۵۰ بهشت زهرا مدفون شد.

انتهای پیام /

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها