امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۱:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147753
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۰۲:۳۰
تعداد بازدید: 245
به گزارش خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; سرلشکر رمضان رحیم‌زاده وزیر کشور تاجیکستان صبح امروز(پبنج‌شنبه) با عبدالرضا ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; سرلشکر رمضان رحیم‌زاده وزیر کشور تاجیکستان صبح امروز(پبنج‌شنبه) با عبدالرضا رحمانی& zwnj;فضلی وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر کشور تاجیکستان پس از این دیدار و در نشستی که با خبرنگاران داشت، گفت: امروز با وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران در یک فضای خوب و دوستانه دیدار داشتیم.

وی اظهار کرد: با توجه به سفر قبلی رحمانی فضلی به تاجیکستان و امضای تفاهم‌نامه‌های مشترک به مواردی دست یافته‌ایم که از جمله آنها امضای یادداشت تفاهم‌نامه و همکاری دو جانبه بین جمهوری اسلامی ایران و تاجیکستان و گسترش همکاری‌ها بود.  

وزیر کشور تاجیکستان گفت: از مسایل مهمی که دنیای امروز را به چالش انداخته موضوع تندروری‌های تروریستی است، ماجراهایی که نه فقط تاجیک و ایران بلکه کل منطقه و جهان را با مشکل مواجه کرده‌اند.

وی تصریح کرد: ما در تفاهم نامه مشترک قید کردیم در آینده باز هم این مسایل مورد بررسی دو طرف به واسطه گسترش یافتن نیروها و تجربیات همکاری مشترک قرار گیرد تا همکاری‌ها مستحکم‌تر شود.

رحیم‌زاده افزود: معاملات غیرقانونی و قاچاق مواد که اساسا از افغانستان به وجود می‌آید با گروه‌های افراطی و تروریستی مرتبط بوده و از موضوعات مستقیم روز و مهم حال حاضر در حوزه تحکیم همکاری‌های مرزی ما با جمهوری اسلامی ایران است.

وی اظهار امیدواری کرد که در آینده نیز همکاری‌ها در سطح امنیت دو کشور منطقه و موضوعات مشترک گسترش بیشتری یابد.

وزیر کشور تاجیکستان اعلام کرد ما متعهد به انجام تعهدات و وظایف مندرج در تفاهم‌نامه هستیم.

در ادامه این نشست رحمانی‌فضلی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر این که ایران و تاجیکستان رد موضوع افغانستان چه همکاری‌های مشترکی دارند؟گفت: ما همکاری‌های منطقه‌ای داریم، سه روز قبل در ایران نشستی با نمایندگان 11 کشور منطقه و با حضور معاون دبیر سازمان ملل که مدیر کل مبارزه با موادمخدر برگزار شد،  همچنین سال گذشته با کشورهای منطقه در وین اجلاس مشترکی با دستور کار مشابه برگزار شد.

وزیر کشور در ادامه افزود: به هر حال ما با نشست های 2، 3 و چند جانبه به بررسی موضوع می‌پردازیم اما بحث موادمخدر باید اصولی بررسی شود.

وزیر کشور تاجیکستان در این باره گفت مساله همکاری ما با افغانستان در حوزه مبارزه با مواد مخدر همه جانبه و دوطرفه است و همکاری دو طرفه‌ با افغانستان داریم که از جمله تفاهم نامه‌ای در سال 2014 میان وزارت کشور دو کشور منعقد شد و از امسال نماینده مشترک در پایتخت‌های دو کشور حضور دارند.

وزیر کشور تاجیکستان در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری مبنی بر این که چه تعهد ویژه‌ای در مورد امنیت مرزی با رویکرد افغانستان داشتید، گفت: مساله همکاری‌های مرزی مساله مهمی است چرا که تروریست، افراطی‌گری و معاملات قاچاق مواد مخدر مربوط به امور مرزی است که امروز برای گسترش همکاری‌ها در این زمینه گفت‌وگوهای مثبت داشتیم.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها