امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۱:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147762
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۰۲:۳۰
تعداد بازدید: 99
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از همدان سردار سرلشگر سید یحیی رحیم‌صفوی ظهر امروز در همایش امدادگران عاشورا در همدان اظهار داشت: ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از همدان سردار سرلشگر سید یحیی رحیم‌صفوی ظهر امروز در همایش امدادگران عاشورا در همدان اظهار داشت: مردم ایران در راهپیمایی 22 بهمن امسال حماسه‌ای دیگر آفریدند و صلابت و عزت خود را در پاسداری از نظام اسلامی به رخ دنیا کشیدند.
وی افزود: با تمام این عزت و افتخار‌ها که از برکت انقلاب در جامعه شاهد آن هستیم، واقعیت‌ها و حقیقت‌های تلخی نیز وجود دارد که نباید از چشمان تیزبین این مردم دور بماند.
مشاور عالی مقام معظم رهبری تصریح کرد: در کشور برخی از فقر در تنگنا هستند و بیماری‌هایی به دلیل فقر گریبان‌گیر مردم است و توان پرداخت هزینه‌های سنگین درمان را ندارند.
وی خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس مردم ما از جان و مال‌شان برای اسلام و انقلاب گذشتند که حاصل آن امروز با نثار 500 هزار جانباز و آزاده در کشور نشان داده می‌شود.
صفوی یادآور شد: استان همدان نیز در دوره هشت سال دفاع مقدس با تقدیم 8 هزار شهید حمایت خود را از اسلام و انقلاب در کشور نشان داده است.
وی گفت: سؤالی که امروز در ذهن‌ها متبادر می‌شود این است که آیا همان مردمانی که از جانشان برای کشور و انقلاب گذشتند امروز حاضر هستند برای نجات جان یک انسان از قسمتی از مال خودشان بگذرند یا منافع خودشان را ارجح می‌دانند.
رئیس انجمن ژئوپلیتیک ایران با اشاره به فلسفه شکل‌گیری مؤسسه خیریه امدادگران عاشورا بیان داشت: فلسفه تأسیس امدادگران عاشورا به 12 سال پیش بر می‌گردد که در آن دوستان دوران دفاع مقدس باهم جمع شدیم و در بهداری زمان جنگ و با پزشکان تصمیم بر ایجاد یک مؤسسه خیریه به نام امدادگران عاشورا گرفتیم.
وی ابراز داشت: این مؤسسه برای خدمات‌دهی به بیماران مستضعف و مردم فقیری که توان مالی نداشته و در رنج و سختی زندگی می‌کردند، تشکیل شده و امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در 12 سال خدمات مختلف درمانی به مستضعفان ارائه می‌کند.
300 هزار بیمار زیر پوشش خدمات درمانی مؤسسه امدادگران عاشورا
صفوی ادامه داد: هم‌اکنون مؤسسه خیریه امدادگران عاشورا در 22 استان کشور راه‌اندازی شده و در شش ماه نخست امسال توانسته 300 هزار بیمار را زیر پوشش انواع خدمات درمانی ببرد.
وی بیان داشت: این انقلاب، انقلاب مستضعفان است چرا که به دست مستضعفان و مردم فقیر یاری و به پیروزی رسید و در این انقلاب ثروتمندان و پولداران نیامدند.
مشاور عالی مقام معظم رهبری با اشاره به تفسیر آیه آخر سوره فجر افزود: در این آیه آمده که ای کاش کار خیری برای خودمان انجام داده بودیم.
وی با تأکید بر لزوم برخورد با مفسدان افزود: لازم است به جرم افراد خائن، وطن فروش و حتی مفسدان اقتصادی رسیدگی شود و نظام قضایی کشور هیچ‌گونه ضعفی در مقابل آنها نداشته باشد.
صفوی با تأکید بر نقش پررنگ مردم همدان در طول هشت سال دفاع مقدس اضافه کرد: مردم همدان در آزادسازی سنندج یکی از محور‌های پیروزی‌بخش بودند که منجر به پیروزی مردم سنندج و آزادسازی آن منطقه شدند.
وی خاطرنشان کرد: مردم همدان، مردمی مؤمن، رئوف، هوشمند و با اخلاق هستند و خواهش من از مردم مؤمن و ولایت‌مدار استان همدان این است که با تمام امکاناتی که در استان دارند و با یک‌هزار و 400 پزشک و متخصص و فوق‌تخصص و 22 بیمارستان و درمانگاهی که در اختیار دارند، برای نجات فقرا و مستضعفان تلاش کنند.
مشاور عالی مقام معظم رهبری در پایان سخنانش گفت: ظرفیت خیران همدان بالاست و این خیراتی که برای مستضعفان می‌کنند باعث نجات آنان می‌شود.
انتهای پیام/89007/ج40/چ3000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها