امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۴:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147770
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 178
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از دماوند، هادی رحمتی صبح امروز در همایش مدیران بحران شهرستان‌های استان تهران که در فرمانداری ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از دماوند، هادی رحمتی صبح امروز در همایش مدیران بحران شهرستان‌های استان تهران که در فرمانداری شهرستان دماوند برگزار شد با بیان اینکه شرایط ویژه‌ای به واسطه تراکم جمعیتی 900 نفر در کیلومترمربع از کل کشور در استان تهران وجود دارد، اظهار داشت: سرانه جمعیتی در کشور 41 نفر در کیلومترمربع است و به همین خاطر در استان تهران شرایط ویژه‌تری وجود دارد.

وی افزود: اگر حوادثی که در جهان رخ می‌دهد، کشوری بتواند در مرحله نخست به هر مکانیسمی کاهش تلفات جانی را چه در بلایای طبیعی و چه بلایای غیر طبیعی داشته باشد، آن کشور را عاقل می‌دانند و می‌گویند که مسئولان این کشور در مسائل مختلف تدبیر و با یکدیگر هماهنگی و انسجام دارند که در اتفاقات رخ داده آمار تلفات جانی کمتری داشته‌اند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با بیان اینکه ایران جزو 10 کشور خطرپذیر جهان است، گفت: در کشورهای جهان 40 نوع حادثه طبیعی شناخته شده است، اما در کشور ما تنها 31 نوع از این حوادث طبیعی وجود دارد و به تبع آن در استان تهران با 26 حادثه طبیعی دست و پنجه نرم می‌کنیم.

رحمتی ادامه داد: در شهرستان شمیرانات خطرپذیری بیشتری وجود دارد، اما در جنوب استان تهران با خطرات و بلایای کمتری دست و پنجه نرم می‌کنیم.

وی تصریح کرد: به دلیل اینکه در استان تهران جمعیت زیادی وجود دارد و همچنین به علت‌های مختلف دیگر شهرستان‌های استان تهران را از شرایط ویژه‌ای برخوردار کرده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران بیان کرد: اگر اتفاقی در این استان بیفتد، رسانه‌هایی که دقت ویژه‌ای در بحث مدیریت بحران و افکار عمومی دارند، مسئولیت مدیریت وقایع را برای ما سنگین‌تر می‌کنند به خصوص این وظایف برای فرمانداران که به عنوان رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان‌های خود هستند، سنگین‌تر است.

انتهای پیام/67015/ش30/پ3003

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار