امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۲:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147772
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 129
به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در گردهمایی مدیران آموزش و پرورش ...

به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در گردهمایی مدیران آموزش و پرورش استان قم که در باشگاه رفاهی شماره 2 فرهنگیان برگزار شد با بیان اینکه اهتمام به مدیریت آموزشگاهی باید مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: اقدامات گسترده‌ای در این راستا انجام شده است و امیدواریم با تکیه بر این اقدامات، بسترهای مناسبی را برای افزایش کیفیت آموزش ایجاد کنیم.

وی با اشاره به اینکه راهکار اجرایی ابلاغ‌ها باید بررسی شود، افزود: چشم‌انداز نظام تعلیم تربیت عمومی که در ایران اسلامی مطرح شده به سراغ مدرسه رفته است و در این مدرسه تعریف‌های خاصی مورد توجه قرار گرفته است.

زرافشان ادامه داد‌: سند تدوین شده در وزارت آموزش و پرورش معیارهای خاصی را مورد توجه قرار داده است به همین علت باید در اجرای موارد این سند اهتمام ویژه‌ای داشته باشیم.

وی، برنامه‌محوری را یکی از شرایط مدرسه مطلوب دانست و تصریح کرد: مشارکت‌پذیری و نقدپذیری از دیگر شرایط مدرسه مورد نظر است.

وی تأکید کرد: در سند تحول برای دانش‌آموزی که قرار است به زندگی پاک برسد ویژگی‌های خاصی بیان شده و یکی از این ویژگی‌ها کسب کردن مهارت در عرصه‌های مختلف زندگی است زیرا دانش‌آموز صرفاً نباید یکی از موارد وجودی خود را رشد دهد بلکه باید به ابعاد مختلف از جمله اعتقادی و عبادی توجه داشته باشد.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش به برخی از ویژگی‌های پیمایش‌های انجام شده اشاره کرد و گفت: در این پیمایش‌ها عملکرد آموزش و پرورش در سنین گوناگون بررسی می‌شود به همین علت به خوبی می‌توان در این بخش نسبت به جایگاه اصلی دانش‌آموزان آگاهی پیدا کرد.

زرافشان افزود: رویکرد مدرسه ملی، شکوفا کردن گرایش‌ها و تمایلات درونی انسان است زیرا دانش آموزان در این راستا به خداشناسی و خداپرستی می‌رسند و برای این حرکت باید زیبایی‌ها را به دانش‌آموزان بشناسانیم تا بتوانند به اصل زیبایی نزدیک شوند.

وی با بیان اینکه در آستانه تغییر بزرگی در دوره متوسطه هستیم، گفت: باید با برنامه ‌خاصی به تکمیل دوره متوسطه اقدام کنیم و در این راستا به ساماندهی نیروی انسانی و تأمین فضای آموزشی توجه داشته باشیم.

زرافشان با اشاره به اینکه در دوره دوم متوسطه در سال 94 ورودی نخواهیم داشت، تصریح کرد: باید ساماندهی مجدد در دوره‌های اول و دوم متوسطه انجام دهیم.

وی خاطرنشان کرد: برای سال آینده نسبت به ساماندهی نیروی انسانی با توجه به تغییرات دوره متوسطه اقدام لازم انجام شده و از ظرفیت بخش‌های مختلف در این راستا استفاده می‌کنیم به همین دلیل دوره‌های ضمن خدمت متفاوت بوده و در ارتباط با دبیران اختیارات بیشتری به استان‌ها واگذار می‌شود تا استان‌ها بتوانند دبیران را به شیوه مورد نیاز خود جا به جا کنند.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش به وضعیت مدارس فنی و حرفه‌ای و هنرستان‌ها در سال‌های آینده اشاره کرد و گفت: با تغییراتی که در این بخش انجام می‌شود باید به فکر تأمین فضا و نیروی انسانی بیشتری برای هنرستان‌ها در سال‌های آینده باشیم به همین دلیل قبل از شهریور ماه 30 میلیارد تومان بودجه به استان‌ها تزریق کرده‌ایم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار