امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۵:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147778
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 105
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سنندج، علی ملازاده پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران استان کردستان در سالن شهدای گمنام استانداری، ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سنندج، علی ملازاده پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران استان کردستان در سالن شهدای گمنام استانداری، اظهار داشت: ستاد صیانت از حریم امنیت و حقوق شهروندان دو تا سه سال است که در وزارت کشور فعال شده است.
وی تصریح کرد: ساختار، توانمندی و ظرفیت‌های موجود در وزارت کشور سبب شد تا وظایف ستاد صیانت از امنیت عمومی و حقوق شهروندی به این وزارتخانه واگذار شود.
به گفته ملازاده، براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، 310 بند به 24 دستگاه تکلیف شده است و دستگاه‌ها باید در حوزه ترویج فرهنگ حجاب و عفاف نظارت کافی داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: مصوبات شورای اجتماعی کشور لازم‌الاجراست و وزارت کشور باید این مصوبات را جلو ببرد.
معاون قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی اظهار داشت: دو موضوع صیانت از حقوق شهروندی و ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه در دستور کار ستاد مرکزی صیانت از امنیت عمومی و حقوق شهروندی قرار دارد.
وی یادآور شد: 10 برنامه در ارتباط با حقوق شهروندی با استفاده از نظرات دستگاه‌های عضو تدوین شده است که عمده آنها منجر به کاهش تخلفات اداری و افزایش رضایتمندی مردم شده است.
ملازاده اضافه کرد: از آنجایی که پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی مبتنی بر حضور مردم است و نقش آنها در انقلاب اسلامی به خوبی ایفا شده است، لذا رضایتمندی مردم برای ما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، چراکه مردم در تمامی عرصه‌های دفاع از نظام اسلامی سنگ‌تمام گذاشته‌اند و اکنون وظیفه ماست که از آنان حمایت و حقوق آنان را رعایت کنیم.
به گفته جانشین رئیس بازرسی ستاد مرکزی صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی، مردم استان کردستان از روند بروکراسی اداری و کاغذبازی ناراضی هستند و از فرایندهای طولانی اقدامات در ادارات ابراز نارضایتی می‌کنند.
وی گفت: ما به عنوان کارگزاران نظام اسلامی باید کاری بکنیم که ضمن انجام درست وظایف خود، رضایتمندی و آستانه تحمل مردم را بالا ببریم.
ملازاده تصریح کرد: کاهش تخلفات اداری و افزایش قابلیت‌ها و کارایی سیستم‌های اداری منشأ رضایتمندی مردم است که باید به این سمت حرکت کنیم کما اینکه اقدامات قابل توجهی در کشور صورت گرفته است.
وی افزود: قوانین زیادی در ارتباط با حقوق شهروندی وجود دارد که باید آنها را مورد توجه قرار داد.
جانشین رئیس بازرسی ستاد مرکزی صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی در پایان سخنان خود اظهار داشت: بیش از یک سال است که اقدامات این حوزه قوت گرفته است و تمامی برنامه‌ها نسبت به گذشته بهتر شده است هرچند که مشاهده نتیجه این کارها مستلزم زمان است.
انتهای پیام/79002/غ40/ژ1001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار