امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۳:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147780
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 106
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهرستان ساری، سیدعلی قاسمی صبح امروز در نخستین کنفرانس آموزش ریاضی و فناوری که در دانشگاه فرهنگیان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهرستان ساری، سیدعلی قاسمی صبح امروز در نخستین کنفرانس آموزش ریاضی و فناوری که در دانشگاه فرهنگیان پردیس دکتر شریعتی در حال برگزاری است، اظهار کرد: آموزش و پرورش با چالش جدی جهانی و پیرامون خود مواجه است.

وی افزود: چالش‌های پیرامون نظام تعلیم و تربیت مانع به هدف رسیدن آموزش و پرورش به برنامه‌های متعالی است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه چالش‌های نظام تعلیم و تربیت بر سرنوشت دانش‌آموزان اثر منفی می‌گذارند، تصریح کرد: در دولت تدبیر و امید آموزش و پرورش به دنبال کیفیت بخش نظام تعلیم و تربیت است.

قاسمی با تاکید براینکه برای مدیریت چالش‌های پیش‌روی آموزش و پرورش باید به ارتقا صلاحیت حرفه‌ای فرهنگیان توجه شود، گفت: انجمن علمی معلمان و گروه‌های آموزشی تاثیر مثبتی در رفع مشکلات نظام تعلیم و تربیت دارد.

وی دانشگاه فرهنگیان را سرمایه بزرگ برای اجرای دقیق سند تحول بنیادین دانست و ادامه داد: از ظرفیت دانشگاه فرهنگیان برای ارتقا صلاحیت علمی معلمان استفاده شود.

قاسمی با بیان اینکه تحقیقات علمی آموزش و پرورش از طریق دانشگاه فرهنگیان انجام می‌شود، یادآور شد: تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه مازندران هم منعقد شد تا پژوهش‌های علمی آموزش و پرورش از طریق دو دانشگاه انجام شود.

رئیس انجمن علمی معلمان ریاضی مازندران نیز ریاضی را مادر سایر علم‌ها دانست و گفت: ریاضی ارتباط مشترکی با سایر علم به ویژه فلسفه دارد.

مرتضی گرزین‌نژاد با اشاره به اینکه پژوهش‌ها علم ریاضی در سطح بین‌المللی به صورت مفاهیم و روش‌ها در حال انجام است، افزود: کنفرانس‌های علمی محفلی برای آخرین یافته‌های پژوهشی و علمی است.

وی کنفرانس آموزش ریاضی در مازندران را با هدف ایجاد فضای مناسب برای گردهمایی علاقه‌مندان به این رشته عنوان کرد و یادآور شد: انتقال تجربیات، ایجاد انگیزه بین همکاران برای انجام فعالیت‌های پژوهشی، توسعه علمی و پژوهشی برای معلمان در زمینه‌های مختلف و هدایت پژوهش‌های علمی به سمت کلاس درس از اهداف برگزاری کنفرانس ریاضی در مازندران است.

رئیس دانشگاه فرهنگیان پردیس دکتر شریعتی نیز با بیان اینکه معلمان با تحصیل در این دانشگاه و تدریس در مدارس هیچ وقت از علم آموزش فاصله نمی‌گیرند، اظهار کرد: بهسازی منابع انسانی در آموزش و پرورش مورد توجه دانشگاه فرهنگیان است.

سیداحمد کسائیان کنفرانس ریاضی را پیوند دانشگاه و مدرسه دانست و یادآور شد: دانشگاه فرهنگیان سبب پویایی نیروی انسانی در آموزش و پرورش می‌شود.

به گزارش فارس، در این کنفرانس یک‌روزه ریاضی در مازندران چهار کارگاه تخصصی نیز برگزار می‌شود.

این کنفرانس تا عصر امروز با برگزاری چهار کارگاه آموزش تخصصی ریاضی ادامه دارد.

انتهای پیام/86006/ش30/ظ1004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها