امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۱:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147781
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 123
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، حسین ملک‌افضلی در مراسم تقدیر از برگزیدگان علوم پزشکی در فرهنگستان علوم پزشکی گفت: در دوران بعد از انقلاب ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، حسین ملک‌افضلی در مراسم تقدیر از برگزیدگان علوم پزشکی در فرهنگستان علوم پزشکی گفت: در دوران بعد از انقلاب 4 عامل در پیشرفت بهداشت موثر بود به طوری که برای توسعه خانه‌ های بهداشت به جای مسائل ذهنی از مصادیق عینی استفاده کردیم همچنین وزیر بهداشت وقت تعهد سیاسی داشت و به توسعه بهداشت معتقد بود.

وی ادامه داد: در دوران اول انقلاب فضای همکاری و ایثار بین پزشکان وجود داشت که باعث موفقیت در امر بهداشت شد، همچنین توسعه انسانی و عدالت اجتماعی ثمره پیشرفت بهداشت در آن سال‌ها بوده است.

این استاد برجسته بهداشت گفت: در سال 53 مرگ و میر کودکان زیر 5 سال در شهرها 85 و در روستاها 175 در هر هزار تولد زنده بوده است به طوری که میانگین آن 130 مرگ بوده است.

ملک‌افضلی افزود: امروز توسعه انسانی باعث شده مرگ و میر کودکان در شهر 16 و در روستاها 20 در هزار تولد زنده شود و این بیانگر برقراری عدالت است. 

وی گفت: شاخص مرگ و میر مادران در آن سال‌ها در شهرها 120 در 100 هزار و در روستاها 370 در 100 هزار بوده اما اکنون در شهرها 18 و در روستاها به 27 در 100 هزار کاهش یافته است.

وی افزود:‌ بنابر این با مجموعه اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت از مرگ 4 میلیون کودک و 750 هزار مادر جلوگیری شده است.

به گزارش فارس، دکتر حسین ملک‌افضلی در جشنواره علمی فرهنگستان علوم پزشکی موفق به دریافت جایزه استاد دکتر سیدعلیرضا مرندی به دلیل خدمات ارزنده در حوزه بهداشت شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها