امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۱۰:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147791
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 52
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار اسماعیل احمدی مقدم در حاشیه دیدار با ژنرال رمضان رحیم زاده وزیر کشور و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار اسماعیل احمدی مقدم در حاشیه دیدار با ژنرال رمضان رحیم زاده وزیر کشور و رئیس پلیس تاجیکستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تروریسم، افراطی گری، موادمخدر، سلاح و... موارد مشترکی است که امروز در منطقه دامن گیر همه کشورهاست.

وی با اشاره به ریشه‌های تاریخی، فرهنگی و دینی بین دو کشور ایران و تاجیکستان، گفت: جمهوری اسلامی ایران، آمادگی هر گونه همکاری با تاجیکستان دارد و از سوی دیگر این عوامل تقویت کننده زمینه‌های همکاری بین دو کشور به شمار می رود.

فرمانده ناجا با تأکید بر انتقال تجارب پلیسی بین دو کشور، گفت: قرار شد تا کارشناسان و متخصصان حوزه‌های فنی و پلیسی ایران و تاجیکستان به کشورهای یکدیگر سفر کنند تا ظرف ماه‌های آینده با برنامه کاری دقیقی برای همکاری در حوزه‌های فنی، حرفه‌ای، آموزشی و انتقال تجارب به توافق برسیم که به سرعت آن را عملی کنیم.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: ظرفیت همکاری بسیار مناسبی بین دو کشور وجود دارد و وزیر کشور تاجیکستان بعد از ظهر امروز ضمن بازدید از رده‌های مختلف نیروی انتظامی با بخشی از توانمندی‌های پلیس ایران آشنایی پیدا می‌کنند.

سردار مقدم در این دیدار به اشتراکات فرهنگی، زبانی، قومی، ادبیات، منافع و مواضع سیاسی بین ایران و تاجیکستان اشاره کرد و گفت: تاجیکستان، کشور دوست و برادر است و مردم ایران، به ملت شما علاقه بسیار خاصی دارند که رابطه قلبی است.

وی افزود: به عنوان پلیس جمهوری اسلامی ایران افتخار می‌کنیم که سهمی در این همکاری‌ها داشته باشیم؛ طبیعتاً مسائل مشترکی در حوزه امنیتی بین ایران و تاجیکستان وجود دارد.

فرمانده ناجا به همسایگی با افغانستان که منبع اصلی تولید مواد مخدر در دنیاست و نیز سختگیری‌های پلیس جمهوری اسلامی ایران در این رابطه اشاره کرد و افزود: طبق آمار UNODC، در سال 2007 ، 62 درصد مواد مخدر افغانستان اعم از مصرف و ترانزیت وارد خاک ایران می‌شد اما براساس آخرین آمارها در سال 2013 این میزان به 28 درصد رسیده که نشانگر تغییر مسیر انتقال مواد مخدر است؛ کشورهای چین، هند، پاکستان، آسیای میانه، روسیه  از مسیرهای جدید ترانزیت مواد مخدر به شمار می آید.
سردار مقدم به تروریسم، افراطی گری، گروه‌های تندرو و ...در منطقه نظیر آسیای میانه، افغانستان، پاکستان و ... اشاره کرد و گفت: این موارد از عوامل تهدید برای هر کشوری به شمار رود که مقابله با آن نیازمند همکاری مشترک میان کشورهای منطقه است.

این مقام ارشد انتظامی با اعلام اینکه جمهوری اسلامی ایران محدودیتی در همکاری‌های پلیسی و امنیتی با تاجیکستان ندارد، تصریح کرد: آماده همکاری‌های دوجانبه و منطقه‌ای در مبارزه با تهدیدات به‌ویژه مقابله با قاچاق مواد مخدر، تروریسم، افراط‌گرایی و کنترل مرزها هستیم.جمهوری اسلامی ایران از سطح امنیتی مطلوبی برخوردار است

این مقام ارشد انتظامی بر انتقال تجارب، اطلاعات و آموزش پلیس در همه حوزه‌ها تأکید کرد و افزود: در جمهوری اسلامی ایران علی‌رغم تحریم‌ها و فشارهایی که تلاش می‌کنند دست ما از تکنولوژی‌های مدرن و پیشرفته کوتاه شود، توانمندی‌هایی برای خود ایجاد کرده‌ایم به گونه‌ای که در هیچکدام از سطوح مسائل امنیتی، تکنولوژی، فنی و حرفه‌ای عقب نیستیم.

فرمانده ناجا تصریح کرد: با توجه به این همه منبع تهدید، جمهوری اسلامی ایران از سطح امنیتی مطلوبی برخوردار است که این امر دلالت بر کارآمدی سازمان های امنیتی است که وظایف خود را به نحو احسن انجام می دهند.

کشف 92 درصدی جرایم سایبری در سال‌جاری

سردار مقدم، پلیس فتا را یکی از توانایی‌های پلیس ایران عنوان کرد و گفت: در منطقه، اولین پلیسی بودیم که این واحد را راه اندازی کردیم، از سوی دیگر نسبت عملکرد ما در جرایم حوزه سایبری نسبتاً خوب است.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: در سال‌جاری، 92 درصد پرونده‌های شکایت شده در حوزه فضای مجازی توسط پلیس فتا کشف شده که تقریباً رکورد بین المللی به شمار می آید.

وی به توانایی پلیس ایران در مبارزه با تروریسم، اغتشاشات ، مهار بحران ها، جرایم سایبر و... اشاره کرد و گفت: در حوزه کشف جرم از آزمایشگاه های کشف و لابراتوارهای پیشرفته ای برخوردار هستیم به گونه ای که امروز با سرنخ های کوچک، جرایم به سرعت کشف می شود که این حاکی از توانمندی های بسیار خوب ما است؛ آمادگی هر گونه همکاری بدون هیچ ملاحظه ای در همه حوزه ها هستیم.

در ادامه این دیدار، ژنرال "رمضان رحیم‌زاده" وزیر کشور و رئیس پلیس تاجیکستان به امضای تفاهم‌نامه با وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران در سفر سال گذشته آقای رحمانی فضلی به دوشنبه اشاره کرد و گفت:‌ گسترش همکاری‌های پلیسی از مفاد این تفاهم‌نامه است.

وی با تأکید بر‌ روابط مستحکم ایران و تاجیکستان افزود: ‌دو کشور هم‌زبان، هم‌دین و هم‌فرهنگ هستند و نگاه ما به برادران ایرانی مانند روابط خویشاوندی است.

وزیر کشور تاجیکستان پدیده‌های تروریسم،‌ افراط‌گرایی و قاچاق مواد مخدر و سلاح را از تهدیدات تاجیکستان بیان کرد و گفت:‌ امیدوار هستیم از تجربیات جمهوری اسلامی ایران در این زمینه‌ها استفاده کنیم.

رحیم‌زاده افزود: در چارچوب تفاهم‌نامه میان دو کشور، پلیس تاجیکستان به‌زودی گروه‌های کارشناسی را برای آموزش‌های پلیسی عازم ایران خواهد کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار