امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۴:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147795
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 160
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یونان از اتحادیه اروپا تقاضا کرد زمان بازپرداخت بدهی‌هایش را افزایش دهند.

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یونان از اتحادیه اروپا تقاضا کرد زمان بازپرداخت بدهی‌هایش را افزایش دهند.

خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع دولتی یونان امروز (پنج‌شنبه) خبر داد، دولت «آلکسی سیپراس» که به تازگی نخست وزیر این کشور شده است، از اتحادیه اروپا تقاضای تمدید مهلت بازپرداخت بدهی‌هایش را کرد.

خبرگزاری رویترز نیز دراین‌باره نوشت، دولت یونان طی درخواستی رسمی، از اتحادیه اروپا تقاضا کرد مهلت پرداخت بدهی‌های این کشور را 6 ماه افزایش دهد.

یک مقام دولتی یونان به رویترز گفت، آتن تمدید 6 ماهه مهلت بازپرداخت بدهی توافقنامه کمک مالی کنونی به یونان را در ناحیه یورو، خواستار شد.

اتحادیه اروپا روز جمعه (فردا) نشستی در بروکسل برای بررسی این درخواست آتن، برگزار خواهد کرد.

گروه موسوم به «یورو گروپ» که از سوی اتحادیه اروپا مأموریت مذاکره با یونان را دارد روز سه‌شنبه (دو روز پیش) 48 ساعت به این کشور برای ارائه درخواست خود جهت تمدید دریافت کمک های مالی از این اتحادیه مهلت داده بود.

وزیر اقتصاد یونان و یوروگروپ به سرپرستی وزیر اقتصاد آلمان روز دوشنبه و سه‌شنبه مذاکراتی را در بروکسل انجام دادند که به شکست و عدم توافق دو طرف انجامیده است.

یونان درخواست های اروپا در زمینه نحوه پرداخت بدهی های خود به اروپا و نحوه ادامه ارائه کمک های اقتصادی و مالی به این کشور از سوی اتحادیه اروپا را «غیر قابل قبول» خوانده بود.

در پی گسترش بحران در منطقه یورو، یونان یکی از کشورهایی بود که با بحران‌های شدید مالی مواجه شد و اقدام به دریافت وام از صندوق بین‌المللی پول کرد. مقامات این کشور همچنین برنامه‌های ریاضت اقتصادی را برای مقابله با بحران موجود در دستور کار قرار دادند که موجی از نارضایتی‌های مدنی و مشکلات سیاسی را به دنبال داشته است.

حزب چپ‌گرای سیریزا که در انتخابات پارلمانی زودهنگام ماه گذشته یونان به پیروزی رسید، با اجرای سیاست‌های ریاضت اقتصادی در ازای دریافت کمک مالی از اروپا و صندوق بین‌المللی پول مخالف است و قصد دارد درباره این توافق از جمله میزان بدهی‌های این کشور، مجددا مذاکره کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها