امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۱۳:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147796
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 110
به گزارش مانیتورینگ گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک نویسنده و تحلیلگر آمریکایی تنش‌ها بین آمریکا و اسرائیل در موضوع ...

به گزارش مانیتورینگ گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک نویسنده و تحلیلگر آمریکایی تنش‌ها بین آمریکا و اسرائیل در موضوع مذاکرات هسته& zwnj;ای ایران را جدی خواند و ادامه این تنش‌ها را به ضرر تل‌آویو دانست.

«مایکل جونز» تحلیلگر و نویسنده مجله «جنگهای فرهنگ» در آمریکا در مصاحبه با شبکه پرس‌تی‌وی در پاسخ به سوالی درباره خبر اعمال محدودیت روی تبادل اطلاعات دولت اوباما با رژیم صهیونیستی به دنبال انتشار اخباری مبنی بر افشای اطلاعات محرمانه ارائه شده واشنگتن به رسانه‌ها توسط دفتر نتانیاهو، این موضوع را «کابوس اسرائیل» خواند.

وی گفت: «این همان چیزی است که اسرائیلی‌ها از ابتدای تنش‌ها با دولت آمریکا درباره مذاکرات هسته‌ای ایران به نتانیاهو هشدار داده بودند به ویژه وقتی رئیس مجلس نمایندگان از او برای سخنرانی در کنگره دعوت کرد و اوباما هم تاکید کرد که با نتانیاهو دیدار نخواهد کرد. فکر می‌کنم نتانیاهو در ذهن خودش دچار این افسانه شده بود که اگر دعوت برای سخنرانی در کنگره را بپذیرد اوباما هم او را برای دیدار به کاخ سفید دعوت خواهد کرد اما این موضوع محقق نشد».

«جونز» ادامه داد: «اسرائیلیها و یهودیان اکنون به شدت ناامید و سرخورده هستند. وقتی فاکسمن (رئیس اتحادیه موسوم به ضد افترا از گروه‌های یهودی طرفدار اسرائیل در آمریکا) از نتانیاهو خواست به این سفر نیاید، باید بدانید که مشکل حادی درست شده است».

تحلیلگر آمریکایی با اشاره به تنش‌ها بین دولت اوبامای دموکرات و کابینه نتانیاهو بر سر دعوت رئیس جمهوریخواه مجلس نمایندگان از نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و مخالفت کاخ سفید و دموکرات‌ها با این اقدام گفت: «این یک موضوع بی سابقه بوده که شاهد توقف حمایت فراحزبی از اسرائیل در آمریکا هستیم».

وی با تاکید بر اینکه اکنون وحدت لابی رژیم صهیونیستی در آمریکا در موضوع ایران از بین رفته، افزود: «شکاف بین امریکا و اسرائیل بزرگ است. درباره لابی اسرائیل باید بگویم که اکنون دو لابی وجود دارد که یکی از آنها از تلاش اوباما برای رسیدن به توافق با ایران حمایت می‌کند».

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار