امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۸:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147797
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 103
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تحریم‌های آمریکایی تحمیل شده به روسیه، قابل اجرا برای شرکت‌های آمریکایی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تحریم‌های آمریکایی تحمیل شده به روسیه، قابل اجرا برای شرکت‌های آمریکایی وابسته به خارج نیستند.
یک مقام وزارت خزانه‌درای آمریکا دیروز (چهارشنبه) به خبرگزاری تاس گفت، تحریم‌های آمریکایی که در موضوع بحران اوکراین علیه روسیه تصویب شدند، تعدادی از اشخاص و شرکت‌های روسی را در بر می‌گیرند اما قابل اجرا برای شرکت‌های آمریکایی وابسته به خارج نیستند.

تحریم‌های امریکایی ضدروسی ک از ماه سپتامبر سال گذشته میلادی علیه اشخاص و شرکت‌های روسی تحمیل شدند، شرکت‌های آمریکایی را از مشارکت در پروژه‌هایی میان شرکت‌های دو کشور در زمینه‌های نفت و گاز و تامین ذخایر مواد و ارائه خدمات برای محصولات نفتی، منع می‌کنند.

علاوه بر شرکت‌های نفت و گاز و شرکت‌هایی که در این زمینه‌ها خدمات‌رسانی کرده یا تولید‌کننده محصولات نفتی هستند، آمریکا تحریم‌هایی اقتصادی و مالی علیه شماری از بانک‌های روسی و شرکت‌های این کشور در بخش دفاعی اعمال کرده است.

نماینده وزارت خزانه‌داری آمریکا هم‌چنین به تاس گفت، با وجود همه این تحریم‌ها، شرکت‌های آمریکایی وابسته به خارج شامل این مصوبه نشده و می‌توانند با شرکت‌های روسی روابط بازرگانی داشته و در بخش‌های بانکی و انرژی همکاری داشته باشند.  

مناطق شرق و جنوب شرق اوکراین، که ساکنانی عمدتا روس‌تبار دارند، از اسفند ماه سال گذشته (1392) در پی سقوط دولت مرکزی اوکراین تحت فشار معترضان مورد حمایت غرب صحنه درگیری میان استقلال‌طلبان و نیروهای امنیتی بوده است.

غرب برای اعمال فشار به روسیه در موضوع بحران اوکراین تا کنون چندین بار روس‌ها را تحریم کرده است و هم‌چنین برخی کشورهای غربی،‌ ارتش اوکراین را برای مقابله با روسیه تسلیح و تجهیز می‌کنند. بحران اوکراین موجب سردی روابط میان کشورهای غربی و در راس آن آمریکا با روسیه شده است.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها