امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۱:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147803
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 208
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، همزمان با اوضاع نابسامان منطقه به سبب گسترش خطر گروه‌های تکفیری در لیبی و ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، همزمان با اوضاع نابسامان منطقه به سبب گسترش خطر گروه‌های تکفیری در لیبی و افزایش درخواست& zwnj;ها برای دخالت نظامی به منظور سرکوب و اخراج عناصر مسلح تروریستی از منطقه، 20 نفر از عناصر تکفیری وابسته به گروه «عقبه بن نافع» یک گشتی امنیتی را در «بولعابه» در منطقه جبل الشعانبی در استان القصرین تونس هدف قراردادند که 4 نفر از نیروهای گارد ملی جان خود را از دست دادند.

بنا بر گزارش العالم، وزارت کشور تونس با تاکید بر ادامه عملیات پیگرد عناصر مسلح در اطراف بلندیهای الشعانبی، وعده داد که پاسخی سخت و خشن به عاملان این عملیات تروریستی خواهد داد.

محمد علی العروی، سخنگوی رسمی وزارت کشور تونس، در گفت‌وگو با خبرنگاران تاکید کرد که یگان های امنیتی به خصوص یگان های ویژه پاسخی شدید و خشن به این گروه‌های تروریستی خواهد داد.

الباجی قائد السبسی، رئیس جمهوری تونس، نیز در نشست وزیران برای بررسی آخرین تحولات امنیتی شرکت کرد و این تحرکات همزمان با تحولات منطقه ای و بالارفتن درخواست ها برای دخالت بین المللی در لیبی صورت گرفته است.

دولت تونس تاکید کرده بود که با اصل دخالت نظامی مخالف است و موضعی بی طرفانه نسبت به طرف های درگیر اتخاذ خواهد کرد.

الحبیب الصید، نخست وزیر تونس، در گفت وگو با العالم تصریح کرد که ما با هرگونه دخالت نظامی مخالفیم، راه حل سیاسی تنها راه حلی است که بر آن تکیه می کنیم.

با توجه به گسترش نفوذ گروه های تکفیری به داخل لیبی، نیروهای این کشور در مرزها در حالت آماده باش به سرمی برند. پس از اعلام مقام های امنیتی مبنی بر بازگشت 500 جنگجوی تونسی از خارج، خطرات بیشتری امنیت داخلی کشور را تهدید می کند.

الجیلانی الهمامی، عضو شورای ملی موسسان تونس، به العالم گفت: حمله تروریستی جدید علامت خطر است وباید دولت طرحی راهبردی برای مساله امنیتی وضع کند.

گفته می شود که افزایش خطرات منطقه ای و داخلی ممکن است موجب شود تا بار دیگر قانون مبارزه با تروریسم در پارلمان تونس مطرح و اجرا شود.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها