امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147806
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 162
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، «لوئیس ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، «لوئیس آلمارگو» وزیر امور خارجه اروگوئه و تنها نامزد انتخابات سازمان کشورهای آمریکایی (به منظور تعیین دبیر کل آینده این سازمان) روز چهارشنبه طی سخنرانی در شورای دائمی سازمان در «واشنگتن» پایتخت ایالات متحده آمریکا اعلام کرد در صورت پیروز شدن و رسیدن به این جایگاه راهی را برای بازگشت کوبا به این سازمان و پیوستن مجددش به سایر اعضا پیدا خواهد کرد.

«آلمارگو» در ادامه افزود: عضویت کوبا در سازمان کشورهای آمریکایی که از سال 1963 توسط آمریکا لغو شده بود در سال 2009 دوباره تمدید شد ولی هنوز ما شاهد اقدام و حرکت مؤثری از سوی این کشور در منطقه نبوده‌ایم، به این دلیل ما باید به دنبال راه‌حلی عملی و متناسب با توافق هر 2 کشور باشیم.

وی همچنین تأکید کرد: بهتر شدن روابط بین «واشنگتن» و «هاوانا» و حضور «رائول کاسترو» رئیس جمهور کوبا در نشست آتی سازمان در ماه آوریل زمینه خوبی برای بازگشت این کشور آمریکای مرکزی به سازمان پدید خواهد آمد.

«آلمارگو» در طول سخنانش به ارائه برنامه و طرح‌های خود برای برگزیده شدنش در انتخابات این سازمان پرداخته و تأکید کرد که قصد دارد مجموعه‌ای مؤثر و جهانی ایجاد کند تا در نهایت باعث برقراری روابط بین اعضای سازمان و همه کشورهای دنیا شود.

وی در این رابطه ضمن تأکید بر لزوم تقویت کمیسیون بین آمریکایی حقوق بشر اعلام کرد که قصد دارد سیستمی منطقه‌ای به منظور جلوگیری از درگیری‌های اجتماعی ایجاد کرده و سازمان را به انجمنی سیاسی منطقه‌ای تبدیل کند.

«آلمارگو» در ادامه برنامه‌های خود بیان کرد که توجه به مسئله قاچاق انسان و همچنین قاچاق مواد مخدر و خشونت دنباله رو آن یکی دیگر از طرح‌های وی به شمار می‌رود.

وزیر امور خارجه اروگوئه که امکان دارد تا مدتی دیگر جایگزین «خوزه میگل اینسولزا» رئیس شیلیایی و کنونی سازمان کشورهای آمریکایی شود اعلام کرد که پس از پیروزی‌اش در انتخابات برای ریاست 5 ساله سازمان، دیگر در این انتخابات شرکت نخواهد کرد تا سایر کشورهای منطقه نیز این فرصت را داشته و از آن استفاده کنند.

ریاست «اینسولزا» 71 ساله پس از 2 دوره متوالی در 25 می سال جاری به اتمام خواهد رسید.

در این میان کشورهایی چون برزیل، پاراگوئه، آرژانتین، شیلی، اکوادور، کلمبیا، پرو، بولیوی، بلیز، سورینام، و سنت کیتس و نویس از «آلمارگو»  حمایت کرده‌اند.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها